Yüzme Havuzlarında Işıklandırma Sistemleri 

Yüzme havuzlarında ışıklandırma sistemleri  içerisinde yer alan aydınlatma sistemlerinden yardım almak için aydınlatma tasarımınızın herhangi bir aşamasında Kılıçhan Havuz firmamızdan destek alabilirsiniz. 

Yüzme havuzlarında ışıklandırma sistemleri kurmak için yalnızca LED ışıklara ya da fiber optik aydınlatma sistemlerine ihtiyaç duyulur. Işıklandırma sistemleri kurmanıza ve aynı zamanda bunları maksimum ışıklandırma etkisini elde etmek için doğru yerlere doğru açılarla yerleştirildiğinden emin olduğunuz zaman yüzme havuzlarında ışıklandırma sistemleri etkisini göstermektedir. 

Yüzme Havuzlarında Işıklandırma Sistemleri 

Yüzme havuzu ışıklandırma sistemleri içerisinde öncelik güvenli bir ortam yaratmak olmalıdır. Bu güvenli ortamı meydana getirmek için aydınlatma armatürlerinin tercih edilmesi aşamasında ya da bu armatürlerin konumlandırılmasında özen göstermek gereklidir.

Yüzme Havuzlarında Işıklandırma Sistemleri Nasıl Yerleştirilmelidir? 

Yüzme havuzlarında ışıklandırma sistemleri içerisinde kullanılan pencereler yardımıyla doğal ışığı alırken aydınlatma armatürleri yardımıyla da yapay ışığı alır. Bazı zamanlarda sadece doğal ışıkla bazı zamanlarda da sadece yapay ışıkla aydınlatılır. Bazen de her ikisinin kombinasyonu ile birlikte ışıklandırma sağlanır.

Yüzme Havuzlarında Işıklandırma Sistemleri 

Yüzme havuzlarında aydınlatma sistemlerinde belirlenen kurallara göre genel olarak 300 lüks aydınlatma seviyesi yeterli olarak görülmektedir. Yüzme havuzları içerisinde eğer yarışmalar düzenlenmesi planlanıyorsa 500 lüks ya da daha fazla aydınlatma seviyesine ihtiyaç duyulması mümkün olabilir.

Yüzme Havuzlarında Işıklandırma Sistemlerinde Meydana Gelen Hatalar 

Yüzme havuzlarında ışıklandırma sistemleri içerisinde özellikle ışık su yüzeyine 50 dereceden daha düşük açıyla ulaştığında, havuz yüzeyinde yansıma ve parlama yaratır. 

Kılıçhan Havuz tarafından yapılan yüzme havuzu yüzeyinde meydana gelen yansıma ya da parlama olumsuz bir durumdur. Bu sebeple tasarım aşamasında doğru planlama yapılmalıdır. Çoğu zaman havuz aydınlatmaları, direkt olarak havuz yüzeyine yerleştirildiği zaman böyle bir problem oluşmamaktadır. 

Kılıçhan Havuz

Yüzme havuzlarında ışıklandırma sistemleri aydınlatma armatürleri yan duvarlara yerleştirildiği zaman ortaya eşsiz güzellikte aydınlatma sistemleri çıkmaktadır. Düşük açıyla gelen ışık, havuz suyu üzerinde kötü bir yansıma yaratır. Ortaya çıkan yansıma cankurtaranların yüzücüleri görmemesine sebep olabilir.

Yüzme havuz suyu yüzeyinde meydana gelen parlama haricinde yüzme havuz suyu aydınlatma sistemleri ve armatürleri yüzücüler üzerinde rahatsızlık yaratacak kamaşma etkisi vardır. 

Kılıçhan Havuz

Ortaya çıkan kamaşmalar aydınlatma armatürlerinin en uygun konumda ve en uygun açıyla yerleştirilmesiyle önlenebilir. Yüzme havuzlarında ışıklandırma sistemleri kamaşmayı önlemek için oldukça iyi bir seçenektir. Projektör seçenekleri duvar ve tavanlara yönlendirilerek kamaşma yaratmayan bir aydınlatma sağlanabilir.

Yüzme Havuzlarında Işıklandırma Sistemleri  Bakımı

Yüzme havuzlarında ışıklandırma sistemleri  havuzun üzerinde konumlandırılan aydınlatma armatürlerinin bakımı oldukça zor ve masraflıdır. Bundan dolayı LED aydınlatma seçenekleri uzun ömürlü ve bakım gerektirmeyen özelliklerde tercih edilmelidir.

Kılıçhan Havuz

Elektrik kesintilerinde, güvenli aydınlatma seviyelerinin korunması için acil ışıklandırma sistemleri kullanılmalıdır. Acil ışıklandırma sistemleri kullanılmadığı zaman elektrik kesintileri meydana gelen yüzme havuzu karanlığa gömülerek, yüzücüler için tehlikeyi meydana getirebilir.

Genel olarak havuz aydınlatmasına ek olarak tercih edilen havuz içerisinde su altı aydınlatmaları sayesinde su yansıma etkisinin azaltılması mümkündür. Su altında aydınlatma kalitesinin arttırılması sağlanabilir. Kılıçhan Havuz tarafından yapılan havuz aydınlatmaları daha güvenli ve daha kaliteli yüzme havuzu keyfini yaşatıyor. 

Yüzme Havuzlarında Işıklandırma Sistemleri 

Kılıçhan Havuz firmamız yüzme havuzlarında ışıklandırma sistemleri ve birçok havuz malzemesi hizmetini geniş kitlelere sunuyor. Kılıçhan Havuz firmamızdan kaliteli ve üst düzey bir hizmet almak için firmamızla iletişime geçerek detaylı bilgi alabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir