Sitelerde Bulunan Havuzlar Nasıl Olmalı ?

Sitelerde bulunan havuzlar nasıl olmalı merakı içerisinde iseniz yüzme havuzu özellikle temiz ve bakımlı olmalıdır. Yaz aylarında kişilerin sık sık tercih ettiği havuz modelleri temizliği periyodik düzenle yapılmazsa birçok hastalığa sebep olabilir. 

Çoğunlukla yazlık şehirlerde ya da yaz aylarının son derece sıcak geçtiği şehirlerde ya da havuz kullanımı seven kişilerin yaşadığı alanlarda bulunan sitelerin pek çoğunda yüzme havuzu mevcuttur. 

Sitelerde Bulunan Havuzlar Nasıl Olmalı ? 

Kılıçhan Havuz firmamızın yaptığı yüzme havuzları sadece yaz aylarında kullanılacak havuzlardan değildir. Her mevsim kullanabileceğiniz kapalı havuz olarak tercih edilen modeller kış aylarında ya da soğuk havalarda tercih edilen seçenekler arasındadır. Bu kullanım şartlarından dolayı sitelerde yer alan yüzme havuzlarının belirli standartlara uygun olması gereken çeşitli koşullar vardır.

Sitelerde Yüzme Havuzu Koşulları

Sitelerde bulunan havuzlar nasıl olmalı ? ” sorusu kadar merak uyandıran ” sitelerde yüzme havuzu koşulları ” nasıl olmalı gibi konularda; yüzme havuzlarının kullanım koşulları genellikle sitelerin kendi belirlediği kurallar kapsamında olmaktadır. 

Sitelerin kendilerinin belirlediği kurallar doğrultusunda havuza duş almadan girilmemesi ya da şampuan kullanılmaması gibi koşullar ve kurallardan bahsedebilmek mümkündür. 

Sitelerde Bulunan Havuzlar Nasıl Olmalı ? 

Bunun yanı sıra sitelerde kullanılan yüzme havuzlarının şeklinin ve büyüklüğünün nasıl olacağına site görevlileri ve site sakinleri karar vermektedir. Verilen karara göre Kılıçhan Havuz firmamız havuz modellerini tasarlayarak projelendirmektedir. 

Kılıçhan Havuz tarafından yapılan havuzlarda yüzme havuzları kişilerin isteyeceği şekillerde şekillendirilir. Sitelerde kullanılacak havuzların derinlikleri ile ilgili ise çeşitli sınırlar mevcuttur. 

Sitelerde Bulunan Havuzlar Temizlik Açısından Nasıl Olmalı ? 

Sitenizde bulunan havuz mutlaka bakımlı ve temiz olması gerekir. Bu nedenle havuzunuzun boyuna göre temizlik için Kılıçhan Havuz firmamız sizlere yardımcı olabilir. Havuz ekipman ve kimyasalları için bir depolama alanına ihtiyaç duyuluyorsa devirdaim için bir ünite barındırma alanına ihtiyacınız olacaktır.

Kılıçhan Havuz

Sitelerde Bulunan Havuzlar  Nasıl Olmalı ? 

Site havuzunun daha kullanılabilir bir alan olması için havuzunda temel alanların olması gerekmektedir. Havuzunuzun tam istediğiniz gibi yapılması ve farklı fikirlerin size sunulmasını istiyorsanız Kılıçhan Havuz firmamızla irtibata geçerek destek alabilirsiniz.

Sitelerde Bulunan Havuzların Kuralları Nasıl Olmalıdır ?

 • Site havuzları her gün 09:00-21:00 saatleri arasında açıktır. Bu saatler dışında havuzlarda ilaçlama ve bakım çalışmaları yapıldığından, sağlık ve havuz hijyeni nedeniyle havuz ve çevresi kullanılmamalıdır.
 • Havuzlara site kartı okutularak girilmelidir. Site kartı misafirlere verilmemelidir. Havuz kartı olmayanlar ya da misafirler havuza alınmayacaktır. 
 • Havuz görevlisinin uyarılarına herkes uymak zorundadır. Havuz görevlisine yardımcı olmanız sağlığınız, can ve mal güvenliğiniz bakımından önemlidir.
 • 8 yaşından küçük çocukların havuzlarda yüzmesi için yetişkin bir kişi gözetimi zorunludur. Havuzlarda cankurtaran yoktur. 5 yaşından küçük çocuklar yetişkin havuzuna sadece ebeveyn ile beraber girebilir. 3 yaşından küçük bebeklerin çocuk havuzuna mayo bebek bezi giydirmeden girmesi yasaktır.
 • Şezlonglara yer tutmak amacıyla havlu bırakılmaz ve kısa süreli ayrılmalarda bile şezlongu boşaltmalısınız.
Kılıçhan Havuz
 • Havuz çevresinde koşmak, itişmek, top oynamak, çevredekileri rahatsız edecek şekilde suya atlamak kesinlikle yasaktır.
 • Havuzda palet, şişme oyuncak, şişme yatak ve benzeri şeylerin kullanılması yasaktır.
 • Havuza girmeden önce kesinlikle duş alınmalıdır. Mevcut bir bulaşıcı hastalığınız varsa ve vücudunuzda deri enfeksiyonu, açık yara ya da kesikler varsa havuzu kullanılmamalıdır.
 • Sigara, kağıt mendil, plastik bardak ve benzeri çöpler çöp kutularına atılmamalıdır, havuz ve çevresi kirletilmemelidir.Havuz alanına kırılması mümkün olabilecek eşyalar getirilmemelidir.
 • Havuz hijyeni açısından havuz dışında kullanılan ayakkabı ve terliklerle havuz kenarına gelinmemeli, havuz kenarında temiz terlik kullanılmalıdır.
 • Evcil hayvanlar havuz bölgesine getirilmemelidir.

Kılıçhan Havuz firmamız tarafından yapılan birbirinden eşsiz ve şık havuz modelleri için firmamızla iletişime geçebilirsiniz. ” Sitelerde bulunan havuzlar nasıl olmalıdır ? ” gibi sorularınız için Kılıçhan Havuz internet sitemizi ziyaret ederek detaylı bilgi alabilirsiniz. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir