Prefabrik Havuz Yapımı

Prefabrik havuz yapımı son zamanlarda sıklıkla tercih edilen havuz çeşitlerinden biri haline gelmiştir. Kısa sürede kullanıma hazır hale getirilebilen prefabrik havuzlar, bu sebeple kullanıcıların dikkatini oldukça çok çekmekte. Prefabrik havuzlar, fabrika ya da atölye ortamlarında üretilen havuzlardır. Bu havuz çeşidi, istenilen havuz modeline göre şekillendirilerek havuz yapılacak alana yerleştirilebilir.

Prefabrik havuz yapımı, diğer havuz çeşitlerine nazaran daha düşük maliyetle gerçekleştirilebilir. Ev, otel, iş yeri villa, ya da pek çok farklı alanda prefabrik havuz yapımı gerçekleşir. Elbette prefabrik havuz yapımı için de doğru havuz firması tercih edilmeli. Ancak iyi ve kaliteli bir iş yapan havuz firması ile havuzlarınızı gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz.

Kılıçhan Havuz firması olarak, uzman ve profesyonel ekibimizle tüm havuz çeşitlerini en iyi şekilde yaptığımız gibi prefabrik havuz yapımlarını da en iyi şekilde yaparak teslim etmekteyiz. Havuz yapı ve havuz yapımı ile aradığınız uzman havuz firması Kılıçhan Havuz.

Prefabrik Havuz Yapımı

Prefabrik Havuz Özellikleri

Prefabrik havuzlar, diğer havuzlara göre hem kurulum açısından hem de kullanım açısından daha avantajlı olabilmektedir. Prefabrik havuzların özelliklerini sıralayacak olursak şöyledir;

  • Havuzun çelik panelleri sayesinde ana taşıyıcı malzemesi yüksek korumalıdır.
  • Havuzun zemini ve duvarlarında kullanılan liner malzeme sızdırmaz yapıdadır.
  • Havuzun çelik panelleri korozyona karşı oldukça dayanıklıdır.
  • Çelik paneller, toprak zeminde ana taşıyıcı görevi görmede yüksek mukavemete sahiptir.
  • Esnek yapılıdır.
  • Deformasyon oluşmasına karşı oldukça dayanıklıdır.
  • Antibakteriyeldir.
  • Havuzda meydana gelen deformelerde kolay onarım yapılabilir.
Prefabrik Havuz Yapımı

Prefabrik Havuz Çeşitleri

Prefabrik havuzlar kullanılacakları alana, kullanım amacına ya da maliyetine göre farklı çeşitlerde tercih edilebilir. Prefabrik havuz çeşitleri şöyledir;

  • Fiberglas (Polyester) Prefabrik Havuz;

Fiberglas prefabrik havuz, cam elyaf destekli fiberglas maddesinden üretilmektedir. Farklı üretim aşamalarına sahip olması nedeniyle diğer havuz yapım projelerinin prosedürlerine göre farklılık göstermektedir. Bu havuz çeşidi tek bir parça halinde üretilmektedir. bu şekilde de kesinlikle su sızdırmaz yapıdadır. İstenilen renklerde üretimi mevcuttur. Havuz yerleştirileceği alana monobloklar halinde yerleştirilir. Havuzun yerleştirildikten kısa bir süre sonra da havuz tamamlanabilmektedir. Ayrıca fiberglas prefabrik havuzlar ısı değişimlerine karşı oldukça dayanıklıdır. Farklı havuz sistemlerinin kullanıldığı modellerde de üretimi mevcuttur.

Prefabrik Havuz Yapımı
  • Çelik Prefabrik Havuz;

Çelik prefabrik havuzlar; paslanmayan, kimyasal işlemlerden geçen özel çeliklerden oluşturulmaktadır. Bu çelikler oldukça dayanıklıdır. Çelik prefabrik havuz çeşitlerinde tercih edilen skimmer havuz sistemi kolaylıkla havuza yerleştirilebilir. Antibakteriyel ve UV ışınlarına karşı da dayanıklı olan bu havuz çeşidi kesinlikle sızdırma yapmaz. Ayrıca çelik prefabrik havuzlar, bir yerden başka bir yere taşınabilir. Bu şekilde kullanıcılarına ayrıca bir avantaj sağlar.

Prefabrik havuz çeşitleri kullanıcıların isteklerine göre bu şekilde çeşitlenebilmektedir. Sizler de prefabrik havuz ve diğer havuzlarla ilgili daha fazla bilgi almak isterseniz Kılıçhan Havuz‘a ulaşabilirsiniz. Kaliteli ve dayanıklı havuzların doğru adresi Kılıçhan Havuz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir