Pendik Hamam Havuz Yapımı

Pendik Hamam Havuz Yapımı, hamam keyfini sonuna kadar çıkarmak isteyenler için tercih etmesi gereken havuz yapımıdır. Hamam’lar Türk kültürünün bir parçası olmak ile birlikte esenlik açısından da iyi bir tercih olmuştur. Hamamların kullanım tercihi zaman içerisinde düşüş gösterse de son dönemlerde kullanımı tekrar artmaktadır. Oldukça çok tercih edilen Pendik hamam havuz çeşitlerini, siz müşterilerimize anahtar teslim projeler yapabilmekteyiz.

Hamamlar, sağlıklı yaşam merkezlerinden biri olarak etkisini gösterir. Hamamlar, yıkanma, sauna ve masajın birleşimiyle ortaya çıkan sakinleştirici bir terapi imkanı sunar.

Türk hamamları yurtdışında Türkiye’den daha çok bilinmekte ve kullanılmaktadır. Ülkemizde sauna ve saunaların ortak gelişimi ile değeri anlaşılmış ve günümüzde sadece oteller için değil, bireyler için de ayrıcalıklı bir “wellness” (yeniden doğuş) olmuştur. Sağlık, güzellik ve huzur isteyenler; Türkiye’nin klasik ve geleneksel mimarisini yaşamak isteyenler için Kılıçhan Havuz, sizlere bu imkanı sunuyor.

Pendik Hamam Havuz
Pendik Hamam Havuz

Ülkemizin gezgin çeken özelliklerinden bir tanesi de şüphesiz ki hamamlarıdır. Türk hamamı dendiğinde dikkatleri çekilen turistler, birçok meşhur hamamda banyo yapmadan dönmezler. Tüm Türkiye’de bu kadar meşhur olan hamamlar sağlığa olan tesirleriyle de dikkat çekiyor. Evin yapısına göre dizayn edilebilen Pendik Hamam Havuz, son zamanlarda ev sahipleri tarafından en çok talep edilenlerden biridir.

Türk hamamında olması gerekenler;

  • Isıtma yüksek standartta olmalı,
  • Mermer gözeneksiz olmalı,
  • Mermer yapısı yumuşak olmalı,
  • Göbek taşı normal banyo sıcaklığının üzerinde olmalı.

Küvet Modelleri ve Fiyatları

Çeşitli küvet modelleri bulunabilir. Rum hamamı, Orta doğu hamamı, Türk hamamı gibi birçok modeli bulunmaktadır. Beğendiğiniz küvet modellerine göre ve günümüz mimari çizgisinde küvet imalatı yapabilmekteyiz. Eski moda küvetler yerine evinizin dizaynına göre ve istediğiniz estetikte üretimlerimiz de mümkündür. Bir banyo inşa etme maliyeti, kullanılan malzeme ve ekipmanlarla ilgili birçok faktörden etkilenerek belirlenebilir.

Fiyat bilgisi alma aşamasında bizimle iletişime geçerek, sizlerin isteklerine göre en kullanışlı ve uygun çözümü sunarak size daha iyi rehberlik edebiliriz.

Ev Tipi Hamam Yapımı

Hamama gitmek stresinizi azaltacağı gibi cildinize ve sağlığınıza da çok faydalıdır. Uzmanlar sık sık hamama gitmenin insan sağlığına olumlu etkilerinin bulunduğunu düşünüyor. Bu sebeple evi uygun olan birçok insan, ev tipi hamam yaptırarak bu olumlu etkileri devamlı hale getiriyor. Ev tipi hamam yapımı, ustalaşmış firmamız Kılıçhan Havuz İnşaat tarafınca yapılmaktadır. İşinde uzman mimarlarımız tarafınca çizilen Pendik hamam havuz projelerimiz evinizin yapısına müsait olarak hazırlanır. Duş kabininde ya da küvette elde edemeyeceğiniz temizliği vaat eden hamamlar yardımıyla kendinizi yeni doğan bebekler gibi hissedeceksiniz.

Bunun gibi ev tipi hamam ve havuz konusunda yardım almak istiyorsanız alanında uzman firmamızı tercih etmelisiniz. Türk hamamı yapmak her firmanın yapabileceği bir şey değildir ve özen gösterilmesi gerekir. Bu nedenle bizimle iletişime geçtiğinizde %100 müşteri memnuniyeti ile hizmet vereceğimizden emin olabilirsiniz. Türk hamamı, yüksek buharı sayesinde gözeneklerinizi açar ve cildinizdeki tüm kirleri temizler. Uzmanlar, duş alma ihtiyacı göz önüne alındığında, yılda en az 2-3 kere hamamda banyo yapmanın faydalarının bitmeyeceğini söylüyorlar. Evinizde yeterli alan varsa Türk hamamı kurarak kendi banyonuzu kullanabilirsiniz.

Hamam Isıtma Sistemleri

Pendik hamam havuz yaptıracaklar için iki değişik ısıtma türü kullanılmaktadır. Hamamlarda tercihinize nazaran sıcak su kullanarak ısıtma ve elektrik sayesinde ısıtma sistemleri kuruyoruz. Otel yahut toplumsal tesisler için meydana getirilen hamamlarda hamam ısıtma sistemleri olarak sıcak su tercih edilmektedir. Çünkü sıcak su ile ısıtma işleminin maliyeti daha düşüktür.

Buhar odasının sıcak sulu ısıtma sisteminde ısı boruları izolasyon plakası üzerinde yer almaktadır. Bu borular suyun her alana ulaşmasını sağlamak için kullanılır. Suyu ısıtmak için yüksek sıcaklığa kolayca ulaşılabilir. Bu sistemde banyonun her noktası çok kısa sürede yüksek sıcaklığa kadar ısıtılabilmektedir. Daha karlı Türk banyo projeleri için ısıtma sistemi tercih edebilirsiniz.

Sıcak suyun sağlanamadığı durumlarda elektrikli ısıtma tercih edilir. Banyo ısıtması gibi elektrikli ısıtma da bireysel kullanım için tercih edilmektedir. Yani evinizdeki Türk banyosunu ısıtmak için elektrik sistemini tercih edebilirsiniz. Bu sistemin avantajlarından biri de banyonun sürekli ısıtılmasına gerek olmamasıdır. Sadece kullandığınız zaman ısıtırsınız. Banyoyu kullanmadan hemen önce enerji vererek ısıtabilirsiniz.

Tüm hepsi için uzman firmamızdan 7\24 hizmet almak ve bilgi almak için her daim bizlere buradan ulaşabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir