Havuz Firması

Kılıçhan Havuz İnşaat, havuz firması olarak güler yüzlü ve deneyimli kadrosuyla yüzme havuzu sektörünün öncülerindendir. Yüzme havuzu altyapısından mekanik, tesisat, çevre düzenlemesi ve servisine kadar tüm aşamalarında profesyonel anlamda bir çalışma sunar. Kılıçhan Havuz, yüzme havuzu inşaat tekniklerini uygulayan ender firmalardan biridir.

Günümüzde inşa edilen büyük siteler, lüks yaşamın gözdesi villalar, turistik amaçlı oteller, yüzme havuzları kurulan tesislerin en önemli mekanları arasında yer alıyor. Kılıçhan Havuz, profesyonel bir ekip ve kaliteli malzemelerden yapılmış ekipmanlarla müşterilerinin isteklerine göre her türlü yüzme havuzu yapmayı kabul etmektedir.

Yüzme havuzlarının yapımı, havuzun yapılacağı mekana göre farklılık gösterir. Kapalı yüzme havuzu ve açık yüzme havuzu şeklinde iki çeşit yapım bulunur. Yüzme havuzu inşaat sürecinde malzemelerinin kalitesi oldukça önemli bir faktördür. Yüzme havuzlarında sızıntı, çatlak ve dökülmelerin olmaması için malzeme kalitesi çok önemlidir.

Havuz Nasıl Yapılır?

“Yüzme havuzu nasıl yapılır?” sorusu, özellikle evleri veya kendi seçtikleri başka bir yapı için yüzme havuzu yapmayı düşünenler tarafından sorulur. Ancak bu soru, her ne kadar merak edilse de havuz yaptırmak deneyim ve profesyonellik isteyen bir hizmettir. Bu nedenle, hayallerinizdeki yüzme havuzuna yüksek kalitede sahip olmak için mutlaka profesyonel bir yüzme havuzu imalat firması tarafından hizmet aldığınızdan emin olmalısınız.

Havuz Firması Kılıçhan Havuz İnşaat
Havuz Firması Kılıçhan Havuz İnşaat

Profesyonel Havuz Yapımı

Profesyonel havuzu yapımının inşaat aşamaları belli ölçülerde gerçekleşir. Yüzme havuzunun inşaatına ilk olarak betonarme iskelet yapılması ile başlanmalıdır. Yüzme havuzundaki yalıtım işinin ardından cam mozaik ve mekanik tesisatın tamamlanma aşamasında olduğu söylemek mümkün olabilir. Kaliteli ve profesyonel bir yüzme havuzu yapımına geçmeden önce havuzun yapılacağı alanın fizibilite çalışması da profesyonel çalışanlar tarafından yapılmaktadır. Fizibiliteden sonra, yapısal işlerin başlaması ve şapın döşenmesi ile havuz yapımı devam eder.

Tüm bu adımlar doğru bir şekilde yapıldığında sızıntı ve çatlama gibi istenmeyen durumların oluşmaması gerekir. Bu nedenle yukarıda da belirtildiği gibi hizmetin, yetkili kişiler ve firmalar tarafından verilmesi gerekmektedir. Kılıçhan Havuz, uzun yıllardır sektörün içinde olan ve alanında profesyonel bir havuz firması olarak, her zaman hayal ettiğiniz en kaliteli yüzme havuzu projelerini inşa ediyor ve teslim ediyor. Hizmet alabileceğiniz bazı yüzme havuzu türleri şu şekildedir;

 • Evler için yüzme havuzu inşaatı,
 • Villalar için yüzme havuzu inşaatı,
 • Oteller için yüzme havuzu inşaatı,
 • Aquapark ve yüzme havuzları inşaatı,
 • Eğlence havuzları inşaatı,
 • Olimpik yüzme havuzları inşaatı,
 • Masaj havuzları inşaatı,
 • Terapi havuzları,
 • Tüm açık yüzme havuzları,
 • Tüm yüzme havuzu ekipmanları.


Bu havuz çeşitlerinin sorunsuz ve en iyi şekilde yapımı için gönül rahatlığıyla tercih edebileceğiniz Kılıçhan Havuz sizleri bekliyor. Hizmetler ve fiyatlar ile ilgili daha detaylı bilgi almak için web sitesine göz atabilir ve iletişime geçebilirsiniz.

Deneyimli ve kaliteli hizmet
Deneyimli ve Kaliteli Hizmet

Yüzme havuzu, eğlence ve rahatlamanın asıl amacına ek olarak, peyzajı ve çevreyi süslemek için de kullanılan suyla dolu bir alandır. Farklı özelliklerine göre birbirinden ayrılan birçok yüzme havuzu türü vardır. Yüzme havuzu yapılırken ilk adım, havuzun hangi iç ve dış mekânlarda ve ne amaçla kullanılacağını belirlemektir. Belirlenen faktörlere dayalı olarak bir fizibilite çalışması yapılır. Araştırmaya göre havuz için zemin kazılarak hazırlanır. Bu doğrultuda kalite standartlarına uygun yapı malzemeleri satın alınır, boyutları belirlenir ve uzman havuz firması ekibi ile havuzun yapım süreci başlar.

Bir yüzme havuzu inşa edilirken ilk aşama iskeleti oluşturmaktır. İkinci aşamada iskeletin iç taraflarına izolasyon uygulanır. Yalıtımdan sonra mekanik sistem uygulanır ve seçilen havuz kaplama malzemeleri yerlerine yerleştirilir. Tüm bu süreç ortalama 15 gün içerisinde tamamlanır ve sizlere teslim için hazır hale gelir. Elbette bu süre havuzun büyüklüğüne, uygulama ekibinin performansına ve projenin niteliğine göre değişiklik gösterir. Yüzme havuzlarının yapımında hem sağlık hem de uzun ömürlü kullanım açısından belirli kurallara uyulması gerekmektedir. Bunlardan bazılarına aşağıda yer verilmiştir.

Havuz Yapımında Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

 • Yüzme havuzu, tüm aktiviteler tamamlanana kadar suyla doldurulmaz.
 • Yapıştırıcı ve kaplama gibi malzemelerin kuru olmasını sağlamak için belirli aralıklara izin verilmelidir.
 • Kullanılan malzemeler kalitesiz malzemelerden seçilmemelidir. Çünkü uzun vadede havuzda ortaya çıkabilecek sorunlar için tadilat gerekebilir. Sorunlar, havuzunuzun maliyetini daha da artmasına sebep olacaktır. İleride yapılacak tadilatlar için de porselen, seramik ve havuz karolarını profesyonel bir havuz firması ile seçmelisiniz.
 • Havuz mekanik tesisatı, hiçbir aşamada su ile temas etmemelidir. Kurulum örtülmeli ve dikkatlice kapatılmalıdır.
 • İklim koşullarına uygun yapı malzemelerinin kullanılmasına dikkat edilmelidir.
 • Güneş ışığını en uzun süre alabilecek alanların seçilmesine özen gösterilmelidir.

Havuz İmalatı

Profesyonel ve deneyimli bir havuz firması olarak hayalinizdeki yüzme havuzunu sizler için özel olarak üretiyoruz. Alanında uzman ekiplerimizden oluşan ve müşteri memnuniyeti için projeler üstlenen firmamız, yüzme havuzu imalat hizmeti ile hem açık hem de kapalı alanlarda faaliyet göstermektedir. Yüzme havuzu yapımında kullanılan malzemelerin kalitesi çok önemlidir. Yüzme havuzunuzun üretiminde her türlü iklim ve hava şartlarına dayanabilecek malzemeler kullanmaktayız. Ayrıca kullandığımız tüm malzemeler uluslararası kalite standartlarına göre üretilmektedir.

havuz yapımı
Havuz Yapımı


Havuz inşaatı, profesyonellik ve tecrübe gerektirdiğinden tüm havuz projelerinize kesin referansımız ile müdahale ediyoruz. Firmamız, yüzme havuzu filtrelerinden, yüzme havuzu dezenfeksiyon sistemlerine kadar çok geniş bir yelpazede çalışmalar yapmaktadır. İhtiyacınız olan havuzu uzman ekibimizle kısa sürede tamamlayıp sizlere teslim ediyoruz.

Kılıçhan Havuz İnşaat olarak siz müşterilerimize 7/24 kaliteli ve garantili hizmet vermekten memnuniyet duyarız. Bizlerle buradan hemen iletişime geçebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir