Süs Havuzu Yapımı

Süs havuzu yapımı ile bahçelerinize ya da süs havuzu yaptırmak istediğiniz alanlara farklılık katabilirsiniz. Çeşitli model ve yapı detaylarıyla sizlere özel süs havuzu yapımı istiyorsanız Kılıçhan Havuz firması olarak sizlere en güzel havuzları hazırlıyoruz. İsteklerinize göre sizlere özel olarak hazırlanan havuz projesini en kaliteli malzemelerle yapıyoruz.

Bahçeler, parklar ya da istenilen farklı alanlara süs havuzu yapımını en uygun şekilde gerçekleştiriyoruz. Uzman ekibimiz sizlerin memnuniyeti için her zaman en iyi uygulamaları yaparak havuz projelerinizi tamamlar. Sizler de süs havuzu yaptırmak istiyorsanız bizlerle iletişime geçerek bilgi edinebilir ve havuzunuzu güvenle yaptırabilirsiniz.

Süs Havuzu Yapımı

Süs Havuzları

Süs havuzları, bulundukları alanlara farklılık ve estetik bir görüntü katar. Bahçelerinize ya da başka alanlara yaptırabileceğiniz birçok farklı modelde süs havuzu bulunur. Bu havuz modellerinden bazıları şöyledir;

  • Doğal Süs Havuzları; bu model havuzlar bulundukları alana özel olarak hazırlanır. Bu sebeple de bulundukları alanla büyük bir uyum içinde olurlar. Alanların uygunluğuna göre bitkiler ve özel taşlar kullanılarak görüntü oluşturulur.
  • Yarı Doğal Süs Havuzları; bu havuz modeli genellikle ev bahçelerinde tercih edilir. Serbest biçimli şekillerde yapılabilir. Tuğla, beton, taş ya da farklı malzemelerle oluşturulabilir.
  • Biçimsel Süs Havuzları; bu model süs havuzları genellikle bitkilerin çok tercih edilmediği alanlarda kullanılır. Geometrik şekillerle oluşturulur ve yapı malzemeleri oldukça pahalıdır. Bu havuz modelinin içerisinde canlılar yer alabilir.

Süs havuz yapımının gerçekleştirilmesi için uygun alanın olması yeterli sayılabilir. Süs havuzlarının hangi modelde olacağı kişilerin kendi tercihlerine kalmıştır. Daha birçok model seçeneği bulunan süs havuzları, kullanıcılarına geniş seçenek alanı sunabilmektedir. Süs havuzu yapımında kullanılan malzemeler ise şöyledir;

  1. Astar,
  2. Pompa,
  3. Filtre,
  4. Su Karıştırıcıları,
  5. Süs Havuzu Aksesuarları.

Süs havuzu yapımında bu malzemeler dışında ihtiyaç ve projeye göre farklı malzemeler de tercihe edilebilmektedir. Havuzun alacağı şekil ve kullanılacak malzemelerin çoğu da kullanıcın istekleri doğrultusunda temin edilir.

Süs Havuzu Yapımı

Süs Havuzu Yapım Aşamaları

Süs havuzlarının yapımının gerçekleşebilmesi için bazı aşamaların tamamlanabilmesi gerekir. Bu aşamalar çoğu zaman projeye, kullanıcıya ya da başka durumlara bağlı olarak değişiklik gösterebiliyor. Her ne kadar farklılık gösterse de süs havuzu inşası, yüzme havuzlarının inşasından daha hızlı şekilde bitebilmektedir. Süs havuzu yapım aşamalarından bahsedecek olursak;

< 1. Adım: Süs havuzunun yapılacağı alanın kontrolü sağlanır. Havuzun yapılacağı alanın uygunluğu bu kontrollerle gerçekleşir.

< 2. Adım: Havuzun yapılacağı alan, havuzun özelliklerini sergileyebileceği ve kimsenin zarar görmeyeceği bir alanda belirlenir. Yer belirlendikten sonra da tasarım işlemleri başlar.

< 3. Adım: Havuzun boyutları istenilen modele ve kullanıcının isteklerine göre ayarlanır. Olması gereken boy ve derinlik hazırlanır.

< 4. Adım: Havuzun inşasının gerçekleştirilmesi için gerekli olan kazı işlemleri tasarım ve projeye göre yapılır.

< 5. Adım: Havuzun astarının korunması için kum katmanı oluşturulur. Astarın zarar görmemesi için önem bir aşamadır.

< 6. Adım: Havuzun astarı hazırlanarak havuza yerleştirilir.

< 7. Adım: Su karıştırıcı havuzun modeline göre seçilir ve astar ardından yerleştirilir.

< 8. Adım: Süs havuzunun suyunun temizliğinin sağlanması için filtreler de havuza yerleştirilir. Havuzun şekline ve modeline göre filtre tercihi yapılmalıdır.

< 9. Adım: Süs havuzu kullanıcının isteklerine göre hazırlanarak, havuzun duvarları istenilen modele göre kaplanır. Havuzun aksesuarları da yerleştirilerek tüm kontroller yapılır ve kullanıcıya havuz teslim edilir.

Süs Havuzu Yapımı

Sizler de hayalinizdeki süs havuzuna kavuşmak ve bu havuzla keyif çıkarmak isterseniz Kılıçhan Havuz olarak, sizlere her zaman destek sağlarız. Havuz ve havuza dair her şey ya da daha fazlası için bizlerle iletişime geçebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir