Havuz Sistemleri

Havuz sistemleri, havuzların farklı çalışma prensiplerine sahip sistemlerden oluşur. Bu farklı sistemler, havuz kullanıcılarına istek ve ihtiyaçları doğrultusunda tercih edebilecekleri havuz seçenekleri sunar. Özel yüzme havuzlarında ya da toplu kullanım alanlarında kullanılan yüzme havuzları için farklı havuz sistemleri tercih edilmektedir.

Havuzlarınızın isteklerinize ve ihtiyaçlarınıza uygun sistemlerle donatılarak tamamlanmasını isterseniz Kılıçhan Havuz olarak, sizler için en iyi sistemleri oluşturmaktayız. Sizler de size özel yüzme havuzu projeleri ve sistemleri için Kılıçhan Havuz firması olarak her zaman destek sağlamaktayız. Bizlerle iletişime geçerek daha fazla bilgi alabilirisiniz.

Skimmer Havuz Sistemi

Bu havuz sisteminde özel skimmer tekniği kullanılarak havuz oluşturulur. Özellikle özel yüzme havuzlarında tercih edilir. Bu havuz sisteminin diğer bir adı “Yüzey sıyırıcılı sistem”dir. Bu sistem oldukça basit bir kullanım sunmasının yanında oldukça düşük maliyete sahiptir. Skimmer havuz sisteminin;

  • Denge depo ihtiyacı bulunmaz,
  • Filtre sistemi farklı şekilde kullanılır,
  • Filtre tesisinin emiş hattı, dış emiş hattına ve skimmere bağlanır.

Skimmer havuz sistemi genellikle özel yüzme havuzları için kullanılır. Bu sistemler kullanılırken uyulması gereken şartlar da mevcuttur. Kullanıldıkları havuzlarda 35 m2 su yüzeyinde 1 tane skimmerin kullanılması gereklidir. Havuz boyutu ya da formu farklılaştığında büyük havuzlar için birden fazla skimmer kullanılması gerekir. Ayrıca havuzda yeterli miktarda besleme nozullarının olması gereklidir. Besleme nozulları sistemin doğru şekilde çalışabilmesi adına oldukça önemlidir. Besleme nozullarının kullanım aralıkları ise 8 ila 14 m2’dir.

Skimmer Havuz Sistemi

Taşma Havuz Sistemi

Taşma havuz sistemi, günümüzde çoğunlukla tercih edilen havuz sistemlerinden biridir. Havuzun kenarlarından taşan suyun, taşma kanalları yoluyla filtrelenerek havuz suyuna geri dönmesi üzerine oluşan bir sistemdir. Sistem şu şekilde çalışır;

< Havuzdan taşan su, taşma kanallarına doğru akar.

< Akan havuz suyu, taşma kanallarına geçer.

< Taşma kanallarındaki su, taşma oluklarına geçer.

< Taşma olukları üzerinden de taşma arterine geçerek buradan da su denge tankına geçer.

< Denge tankına geçen su burada klorlama, pH düzenlenmesi ve filtre işlemlerinden geçer.

< Temizlenen su tekrar havuz besleme kanallarından havuza aktarılır.

Taşma havuz sistemleri, havuzlarda yüzeye çıkmış kirleri, maddeleri havuzun taşmasını sağlayarak suyun temizlenerek havuza geri dönmesini sağlamak üzerinedir. Bu şekilde havuzun suyu düzenli şekilde temizlenebilmektedir. Bu sistemin daha çok tercih edilmesinin en temel sebebi budur.

Taşma Havuz Sistemi

İhtiyaçlarınız ve isteklerinize uygun havuz sistemlerine sahip yüzme havuzlarına sahip olmak için profesyonel yardım almanız gereklidir. Kılıçhan Havuz olarak, havuzlarınızı sizlere özel tasarımlara sahip projelerle tamamlarken havuzlarınız için kullanacağımız sistemleri de sizlerin istekleri doğrultusunda oluşturmaktayız. Yüksek kalite ve standarda sahip havuz ve havuz sistemleri için bizlerle kavuşmanız daha kolay. Havuz ve havuz sistemlerine dair daha fazlası için bizlerle iletişime geçebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir