Spa Yapımı

“Sudan Gelen Sağlık” anlamına gelen “Slaus Per Aquam” Spa, pek çok terapinin birlikte uygulandığı bir ortamdır. Spa, insanların ruhsal ve fiziksel olarak dinlenmesine çok yardımcı olur. Terapiler, uzman terapistler tarafından uygulanır.

Spa’lar günlük hayatta yaşanan stres, gerginlik ve yorgunlukları atarak rahatlamak için tercih edilir. Spa merkezleri, pek çok farklı tasarım ve özellikte olabilir. Spa’ların tasarımları sadece profesyonel ve uzman bir firma tarafından yapılabilir. Kılıçhan Havuz firması olarak, kişisel merkezler, oteller ya da özel işletmelerde Spa yapımı projelerini en iyi ve kaliteli şekilde yapıyoruz. İstekleriniz ve ihtiyaçlarınız doğrultusunda Spa tasarımlarını uzman ekibimiz ile tasarlıyor ve hayat geçiriyoruz.

Spa yapımı

Spanın Faydaları

Spa fiziksel ve ruhsal olarak birçok rahatsızlığa iyi gelmektedir. Özellikle zihinsel ve psikolojik olarak oldukça etkilidir. Eklem ağrıları için de oldukça faydalı olan Spa’nın diğer faydaları şöyledir;

  • Spa cilt sağlığına çok iyi gelmektedir. Cilt üzerinde bulunan ölü derilerin arındırılmasını sağlayarak cildin yenilenmesini destekler. Cilt daha sağlıklı ve canlı bir hal alır.
  • Sindirim sistemi üzerinde de büyük etkiye sahiptir.
  • Romatizma gibi rahatsızlıklara iyi gelerek hastaların rahatlamasını sağlar.
  • Spa rahatlamayı sağladığı için eklem rahatsızlıkları bulan kişilerde de büyük fayda sağlamaktadır.
  • Kan dolaşımını hızlandırıcı etkiye sahip olan Spa ile selülit gibi durumların tedavisinde yardımcıdır.
  • Kilo vermek ve fazla yağlarından arınmak isteyen kişiler için de oldukça fayda sağlar.
  • Uyku problemi yaşayan kişilerin rahat uyku uyuyabilmeleri konusunda da büyük fayda sağlar.
  • Sağlıklı ve daha iyi hissetmek isteyen kişiler düzenli olarak Spa terapilerine devam ettiklerinde bu isteklerine rahatlıkla kavuşabilirler.
Spa yapımı

Spa Nasıl Yapılır?

Hem görsel açıdan hem de sağlık açısından güzellik sunan Spa alanları işlevselliği yüksek yerlerdir. Spa alanlarının içerisinde sauna, havuz, terapi alanları gibi farklı alanlar vardır. Spa yapımında bu gibi alanlar projeyi ve maliyeti değiştirebilir. Spa yapımında “su” temel alınan noktadır. Spa’nın kelime anlamı da ‘sudan gelen sağlık’ olduğu için su oldukça önemlidir. Spa yapımı projesini işinde çok iyi ve uzman kişiler hazırlayıp yine uzman ve bilinçli bir ekiple inşa gerçekleşmelidir.

Spa yapımında müşterinin tercihine göre havuz, sauna, tuz odası, sıcak kapalı havuz ya da Türk hamamı gibi alanlar dahil edilebilir. Spa alanının inşa edilecek yerin belirlenip proje tasarımları tamamlandıktan sonra inşa süreci başlatılır. Spa alanına eklenen farklı işlevselliğe sahip her alanın kendine özgü inşa süreçleri devam eder. Sauna, tuz odası ya da havuz gibi alanların yapım süreçleri birbirinden farklılık gösterir. Tüm bu süreçler göz önüne alınarak proje yapımı iyi şekilde kontrol edilmelidir. Spa alanı ve dahil olan diğer alanların yapımları bittikten sonra deklarasyon müşterinin isteği üzerine yapılarak proje teslim edilir.

Spa yapımı çok özenli ve dikkatli şekilde yapılması gereken projelerden biridir. Çünkü içerisinde birden fazla farklı işlevsellikte alanı barındırmaktadır. Bu yüzden de bu alanlarda dikkat edilmesi gereken ve birbirlerinden ayrıldıkları noktaları çok iyi bilen bir firmanın projeyi yapması en doğrusudur. Sizler de Spa alanı yaptırmak istiyorsanız, Spa alanını yaptırmak istediğiniz yer ve istekleriniz doğrultusunda profesyonel ekibimizle projenizi tasarlayıp inşa işlemlerine başlayabiliriz. Kaliteli ve alanında uzman kadromuzla bütçenize de dikkat ederek en iyi Spa alanı projelerini tasarlayıp en kısa sürede de tamamlayarak sizlere teslim ediyoruz. Kılıçhan Havuz firması olarak memnuiyetiniz her zaman biler için önemlidir. Spa alanı yaptırmak istiyorsanız bizimle iletişime geçerek bilgi ve destek alabilirsiniz.

Spa yapımı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir