Sonsuzluk Havuzu

Eğlencenin ve keyfin en sevilen alanlarından havuzlar, farklı model ve çeşitleri ile kullanıcılarına geniş seçenek sunar. Sonsuzluk havuzu, suyun içinde sonsuzluk hissini yaşamak isteyenler için harika bir havuz projesidir.

Sonsuzluk havuzu, genel olarak denize ya da okyanusa kenarı ya da manzarası bulunan havuzlardır. Özel bir tasarıma sahip olan bu havuz modeli, uygun bakış açısıyla bakıldığında sonsuzluğa uzanan bir su hissini verir.

Sonsuzluk havuzları, yaygın olarak otellerde ve lüks yaşam alanlarında tercih edilir. Oldukça çok beğenilen sonsuzluk havuzlarının tasarımı oldukça zordur. Herkesin tasarlayamayacağı ve yapamayacağı nitelikte bir havuz modelidir. Sonsuzluk havuzunu, yalnızca uzman bir firma ve ekibi yapabilir. Büyük özen gerektiren ve oldukça maliyetli bir projedir.

Sonsuzluk Havuzu Yapımı

Sonsuzluk havuzları, açık alan havuz projeleri için uygundur. Havuzun yapısı gereği, kapalı alanlarda amaçlanan görsel etki sağlanamaz. Bu sebeple de manzaraya sahip açık alanlar tercih edilir.

Sonsuzluk havuzları genel olarak deniz ya da okyanus manzarasına sahip alanlarda tercih edilse de bazen bu manzaraya sahip olmayan başka manzaralarda da tercih edilebilir. Bu havuz modelinin yapımında önemli olan etkenler şöyledir;

  • Havuzun yapılacağı konumun yüksekliği,
  • Havuzun yapılacağı konumun sahip olduğu manzara.

Sonsuzluk havuzunun kenarları, özellikle de manzarayla birleşen kenarın, görünmemesi gerekir. Bu kenarın görünürlüğünün az olması, suyun ve manzaranın birleşmiş gibi görüntü almasını sağlar.

Sonsuzluk Havuzu

Sonsuzluk havuzunun yapımı diğer havuzlardan farklı bir tasarıma sahip olması nedeniyle bu alanda uzman kişiler tarafından yapım işlemleri gerçekleştirilmelidir. Sonsuzluk havuzları, açık alan havuzu olması nedeniyle genellikle yaz aylarında tercih edilse de havuz ısıtma sistemleri uygulanarak her mevsim kullanmak mümkün hale gelir.

Sonsuzluk havuz yapımı diğer havuz modeli ve türlerinin yapımından çok farklı bir yapıma sahip değildir. Hem proje olarak hem de kullanıcılarına sunduğu cezbedici görüntüsüyle bu havuz modeli oldukça büyük ilgi görmektedir. Sonsuzluk havuzu yapım aşamaları şu şekildedir;

  • Havuzun yapılacağı alan, deniz ya da okyanus manzarasına göre belirli yükseklikte tercih edilir.
  • Zemin, havuzun projesine göre hazırlanır.
  • Havuzun iskelet yapımının ardından yalıtım yapılır.
  • Havuz kenarları uygun şekilde tamamlanarak manzara tarafındaki kenar kısım, istenilen sonsuzluk görüntüsüne göre ayarlanır.
  • Havuzun mekanik sistemleri yerleştirilir.
  • Havuz kaplamaları tamamlanır.
  • Havuz etrafında gerekli güvenlik önlemleri alınır.
  • Yapım işlemleri ardından tüm kontroller yapılarak proje teslim edilir.

Sonsuzluk havuzunun manzara tarafında bulunan kısa kenarından taşan su için ayrı bir alan oluşturulur. Yapılan alan suyun öylece akıp gitmesine engel olur. Bu alanlar ikinci bir havuz olarak yer alabilir. İkinci havuzlar güvenlik açısından da ana havuza destek sağlar. Sonsuzluk havuzları için çeşitli havuz aksesuarı ve donanımı kullanılarak daha ihtişamlı görünümde olması sağlanabilir. Bu havuz modelinin sunduğu harika manzarası yanında diğer havuzlarda yapılan spor, terapi ya da keyif amaçlı her etkinlik yapılabilir.

Sonsuzluk ve diğer havuz yapımlarının hepsinde profesyonel olarak alanının en iyisi olan firmalar tercih edilmelidir. Sonsuzluk havuzunun sunduğu muazzam manzaraya siz de sahip olmak istiyorsanız, Kılıçhan Havuz firması olarak en kaliteli hizmeti sizlere sunuyoruz. Alanında uzman ekibimiz havuzunuz için gereken detaylı proje tasarımını ve yapımını en iyi şekilde tamamlayarak teslim eder. Sizler de havuz yapımı ve havuza dair her şey için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir