Şelale Havuz Yapımı

Alanında uzman ve deneyimli ekibi ile Kılıçhan Havuz, havuz sektöründe en iyi hizmeti sunar. Yüzme havuzu ve şelale havuz yapımına dair tüm sistem ve malzemeleri en kaliteli şekilde sizlere ulaştırır. Havuz yapım inşaatlarınızın tüm aşamalarında titizlikle çalışan ekibimiz, sizlerin memnuniyeti için çabalar.

Havuzlar, serinlemek, dinlenmek ya da spor yapmak için her mevsim en çok tercih edilen alanlardandır. Havuzlar ortak alanlarda daha çok kullanılsa da havuzlarının ayrı olarak kullanmak isteyen kişiler bulunuyor. Havuzlarına farklılık katmak isteyen kişiler şelale havuz modelini sıklıkla tercih edebiliyor. Şelale havuzlar, doğal ve yapay olarak iki farklı şekilde yapılabilir. Doğal görünümlü olarak hazırlanan şelale havuzlarda, doğal ve en kaliteli malzemeler seçilir. Doğal şelale görüntüsü müşterilerin isteğine göre tasarlanarak uygulanır. Şelaleden suyun akışının sağlanması için özel sistemler kullanılarak istenen görüntü sağlanır.

Yapay şelale havuzlarda istenen şelale görüntüsü metalik ya da daha farklı malzemelerden yapılmış aksesuarlarla verilmektedir. Bu aksesuarlar su perdesi, olarak da tanımlanmaktadır. İstenilen boyutlarda seçilebilen şelale havuz aksesuarları; paslanmaz, anti bakteriyel, hijyenik yapı sahip özel ürünlerdir. Doğal şelale havuz modelinde olduğu gibi yapay şelale havuz modelinde de su akışı özel sistemlerle sağlanır. Doğal ve yapay şelale havuz yapımı, kullanılan malzemelerin kalitesiyle hem yapı olarak hem de görüntü olarak doğrudan bağlantılıdır. Bu sebeple de havuzunuz için kaliteli malzemeler kullanan ve alanında uzman ekibe sahip bir havuz firması seçmelisiniz. Deneyimli ve profesyonel ekibimiz ile Kılıçhan Havuz firması olarak, müşterilerimize en kaliteli hizmeti sunuyoruz.

Şelale Havuz Yapımı

Şelale Havuz Yapım Nasıl Yapılır?

Şelale havuz yapımı, çeşitli yöntem ve modelde yapılabilmektedir. Müşterilerin isteğine bağlı olarak, açık ya da kapalı alanlarda şelale havuz yapımı gerçekleştirilebilir. Tüm havuz yapımlarında olduğu gibi şelale havuz yapımında da iklim koşulları, havuz yapımı için oldukça önemlidir. İklim koşullarına göre tercih edilen havuz malzemeleri, havuzun daha dayanıklı ve uzun ömürlü olmasını sağlar. Kılıçhan Havuz firması, havuzlarınızın yapımında yüksek kaliteye sahip ürünler kullanarak hem görüntü hem de yapı olarak en iyi havuza sahip olmanızı sağlar.

Şelale havuzun yapılacağı alan oldukça önemlidir. Ayrıca peyzaj amaçlı olarak da yapılabilen havuzlar da bulunmaktadır. Bu yüzden havuzun hangi kullanım amacıyla yapılacağı da önemlidir. Belirlenen istekler ve etkenler üzerinden havuz yapımı projesi oluşturularak çalışmalar başlatılır. Şelale havuz yapımı aşamaları şu şekildedir;

  • Havuzun yapılacağı zemin uygun ölçü ve şekle göre hazırlanır.
  • Havuzda kullanılacak tüm malzemeler, havuza uygun nitelikte temin edilerek uzman ekip çalışmalara başlar.
  • Yüzme havuzu ve peyzaj havuzu yapım süreçleri farklılık gösterebilir. Yüzme havuzu yapılırken ilk adımlardan biri, havuzun iskeletinin oluşturulmasıdır.
  • Havuza yalıtım uygulanır ve yalıtım işleminin ardından mekanik sistemler uygun şekilde yerlerine yerleştirilir.
  • Daha sonra havuzun kaplama malzemeleri uygulanır.
  • Müşterilerin istekleri doğrultusunda, havuza şelale görüntüsünü verecek ekipman ve aksesuarlar yerleştirilir.

Şelale havuz yapım süreci, yapılan havuzun büyüklüğüne, projeye ve yapım ekibine bağlı olarak değişiklikler gösterebilir. Kılıçhan Havuz firması olarak, siz değerli müşterilerimize en kısa sürede kaliteli hizmet sunuyoruz. Şelale havuz yapımı ve havuza dair daha fazlası için bize ulaşabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir