Uluslararası Yüzme Federasyonuna uygun olan havuzlara olimpik yüzme havuz denmektedir. Bu tarz havuzlar yüzme yarışları ya da antrenmanları amacı ile kullanılmaktadır. Bunun yanı sıra bu tür havuzlar oldukça derindir ancak, sporcuları korumak adına belirli gereklilikler vardır. Bununla beraber olimpik havuzlar tam olimpik havuz ve yarı olimpik havuz olarak iki modele ayrılmaktadır. Sizlerle aşağıda açıklama yapmış olduğumuz olimpik havuz modellerini inceleyelim.

Tam Olimpik Havuz: Bu havuz ölçüleri Uluslararası Yüzme Federasyonu tarafından belirlenmektedir. Ancak, havuz ölçüleri belirlenmiş olanın dışında kalıyorsa o havuza olimpik havuz denmemektedir. Tam olimpik yüzme havuzlarının boyları standarda uygun olarak 50 metre kadardır. Bununla beraber yanı sıra aynı zamanda da toplam olarak 10 kulvarı olmak zorundadır.

Yarı Olimpik Havuz: Yarı Olimpik yüzme havuzları da bir bakıma tam olimpik havuza benzerdir diyebiliriz. Yarı olimpik havuzunda derinliği ve sıcaklık ölçüleri uluslararası standartlara uygundur. Yarı olimpik havuzu tam olimpik havuzdan ayıran tek nokta ise havuz boyu ve kulvar sayısıdır. Söz konusu olimpik havuzun kulvarı 5, boyu da 25 metre olmalıdır.

Olimpik Havuz Modelleri
Olimpik Havuz Modelleri

Olimpik Havuz Modelleri Yapım Fiyatları

Uluslararası yüzme Federasyonun standardına uygun olarak yapılan Olimpik Havuz modelleri şu an ne kadar fiyata yaptırılabiliyor? Merak edilen bu fiyatlar, olimpik havuzlar yapılırken kullanılan malzemenin kalitesine, havuzun hacmine yani tam olimpik ya da yarı olimpik olmasına ve nasıl uygulama yapıldığına göre oldukça farklılık göstermektedir. Ancak yarı olimpik bir havuz tam olimpik havuza göre daha küçük ölçülere sahip olduğundan tam olimpik havuzdan daha az maliyetli olabilir. Bununla birlikte Kılıçhan Havuz firması olarak müşterilerimize olimpik havuz yapımı hizmeti vermekteyiz. Bu doğrultuda tam ve yarı olimpik havuz maliyetleri hakkında daha detaylı bilgi almak isterseniz bizimle çekinmeden iletişime geçebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir