İstanbul havuz firması, Kılıçhan Havuz firmamız uzman ekip arkadaşlarımızla birlikte müşterilerimize havuz yapımı konusunda profesyonel bir hizmet sunmaktadır. Bunun yanı sıra firmamız sadece havuzu yapmakla kalmayıp periyodik havuz bakımı ihtiyaçlarınızda da sizlerin yanında olmaktadır. Periyodik havuz bakımını yaparken kullanılan ürünler önem arz etmektedir. Havuz bakımı yaptırmak için İstanbul havuz firması arayışlarınızda bu işi önemine uygun olarak yapan, sağlığınıza ve çevreye zararsız ürünler kullanan Kılıçhan Havuz firmamızla iletişime geçmeden arayışınızı bitirmeyin.

Havuz Bakım Kimyasalları

Havuz bakım kimyasalları havuz suyunun temiz, sağlıklı kalması için düzenli olarak kullanılması gereken kimyasallardır. Bu kimyasallar:

  • PH düzenleyici (yükseltici-düşürücü): Havuz suyunun olması gereken PH aralığına ulaştırılması için kullanılır. Buna ek olarak PH değeri havuzun içerisindeki diğer kimyasalların etkinliklerini de etkilemektedir. Genel olarak havuz suyu PH derecesi 7.2 ile 7.6 arasında olmalıdır.
  • Klor: Havuz suyunu temizlemek, bakterilerden arındırmak için kullanılmaktadır. Ayrıca havuz suyunun kötü kokmaması ve renginin değişmemesini de sağlamaktadır.
  • Yosun önleyici kimyasallar: Havuzun ek sık karşılaşılan sorunlarından biri olan yosunları yok etmeyi sağlar. Ancak bu kimyasallardan ziyade PH derecesi ve klor yosunların hiç olmaması adına dikkat edilmesi gereken unsurlardır.
  • Kalsiyum sertliği artırıcılar:  Havuz suyunun kalsiyum sertliği azaldığında havuzun yüzeyleri zarar görebilmektedir. Bu durumu çözmek için kalsiyum sertliği arttırıcı kimyasal kullanılmaktadır. Bu kimyasal gerekli mineralleri havuz suyuna katarak suyun sertliğini arttırmaktadır.
  • Kalsiyum sertliği azaltıcılar: Havuz suyunun kalsiyum sertliği arttığında havuz suyu bulanıklaşır hatta kireç birikimiyle birlikte filtrelerde tıkanmalar meydana gelir. Kalsiyum sertliği azaltıcı kimyasalla birlikte mineral seviyesi düşürülerek bu durum düzenlenir.

İstanbul Havuz Firması

İstanbul havuz firması tarafından havuz bakımına ihtiyaç duyduğunuzda havuzunuzda yer alan sorun dahilinde uygun kimyasalları kullanarak Kılıçhan Havuz firmamız sizlere ihtiyacınıza uygun bakım hizmetini sunmaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir