Havuz temizlik rehberi arayışlarınızda firmamız Kılıçhan Havuz gerekli bütün bilgileri en ince detaylarıyla sizlere anlatmaktadır. Firmamız havuzların belirli aralıklarla karşılaşılan sorunlara göre temizlenmesi, düzenli bakımların yapılmasında da sizlere destek vermektedir.

havuz temizlik rehberi

Havuz Temizlik Rehberi Nedir? Nasıl Yapılır?

Havuz temizliği, havuzun sağlıklı ve güvenli bir alan olması için uygulanan temizlik işlemidir. Belirli aşamalar takip edilerek yapılmaktadır. Bu aşamalardan bazıları:

  • Havuzun yüzeyinin temizlenmesi: Havuzun içerisine düşen böcek, yaprak vb. yabancı cisimlerin ortadan kaldırılması işlemidir.
  • Filtre temizliği: Havuzda yer alan filtrenin temizlenmesidir. Havuzun içerisinde yer alan bu filtre havuz suyunun temizlenmesinde görev almaktadır.
  • Ph dengeleme: Havuzun uygun ph seviyesine gelmesi için çeşitli kimyasallar kullanarak yapılan temizleme işlemidir. Havuzun insan vücuduna zarar vermemesi için ph derecesinin dengelenmesi önemli bir unsurdur.
  • Duvar temizliği: Havuzun iç ve dış kısımlarında yer alan duvarların temizlenmesi işlemidir. Bu işlem düzenli aralıklarla uygulanmalıdır.
  • Havuzun alt kısmının temizliği: Havuzun alt kısmında yer alan pisliklerin temizlenmesidir. Genelde vakumlama işlemi yapılır.
  • Su seviyesi kontrolü: Havuzun su seviyesinin kontrol edilmesidir. Ne kadar temizlikle ilgili değil gibi dursa da havuzun içindeki filtre vb. unsurlara zarar vereceğinden havuzun temizliği için önemlidir.

Belirtilen bu aşamalar yerine getirilse dahi havuz temizliği yapılırken profesyonel destek almak çoğu aşamadan daha önemlidir. Bireylerin kendilerinin yaptığı temizleme işlemi bazen yeterli gelmemektedir. Çünkü havuzun içerisinde kirliliğe bağlı yosunlanma gibi durumlar söz konusu olmaktadır. Bu konular gün yüzüne geldiğinde havuz temizlik rehberi hizmeti veren firmamız Kılıçhan Havuz, profesyonel çalışanları ile birlikte havuzların temizlik aşamalarını dikkatli bir şekilde gerçekleştirmektedir. Firmamızı arayan müşterilerimiz havuzlarında yer alan probleme uygun temizlik hizmetleri ve geçici değil kalıcı çözümlerle düzenli bakım hizmetlerine ulaşılabilmektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir