Isıtıcı Ekipmanları ve Nem Alma Cihazları 

Yüzme sezonunun keyfini çıkartmak için sıcak ya da soğuk havalarda havuz ısıtması oldukça önemlidir. Genellikle ideal yüzme havuzu sıcaklığı 25° C ve  28° C arasında tercih edilir. Havuz ısıtma sistemleri olmadan yaz aylarında havuzlar gece boyunca 18° C ve 22° C arasında kalır. Havuz sıcaklığını istenilen ve havuzların olması gereken sıcaklığa ulaşabilmesi için ısıtıcı ekipmanlar kullanılmaktadır. Kapalı havuzların gerekli sıcaklığının ayarlanması için ısıtıcı ekipmanların kullanılması gibi oluşan nemin de belirli seviyeye getirilmesi için nem alma cihazları kullanılır.

Havuzlarınız için kaliteli ve yüksek standarda sahip ısıtıcı ekipmanları ve nem alma cihazları temin etmek için Kılıçhan Havuz olarak her zaman bu imkanı sizlere sağlamaktayız.

Isıtıcı Ekipmanları ve Nem Alma Cihazları 

Isıtıcı Ekipmanları ve Nem Alma Cihazları Nelerdir? Ne İşe Yarar?

Yüzme havuzları ya da havuzlar yüksek standartlara göre yenilenmelidir ve ısıtılmalıdır. Havuz sıcaklığı devamlı olarak sağlanmalıdır. Isıtıcı ekipmanlar, havuz ısısının sabit kalmasını sağlarken havuzun temizlenmesine de yardımcı olur. 

Isıtıcı Ekipmanları ve Nem Alma Cihazları Tercih Edilirken Nelere Dikkat Edilmelidir? 

  • Havuzların hangi mevsimde ve ne amaçla kullanılacağı belirlenerek buna uygun ısıtma sistemleri tercih edilmelidir.
  • Havuzların alanı ya da hacim ölçüsü göz önünde bulundurularak seçim yapılmalıdır.
  • Ekonomik ve hızlı ısıtma özelliği olan ısıtma sistemleri tercih edilmelidir.
  • Havuz ısıtma sistemlerinin montajının yapılacağı alan düz, nemsiz ve kuru bir bölge olmalıdır.
  • Havuz ısıtma sisteminin tam olarak çalışabilmesi ve verim alınabilmesi için ısı yalıtımının yapıldığından emin olunmalıdır.

Havuz ısıtma sistemleri arasında;

  •  Güneş kollektörü kullanılarak ısıtma,
  •  Doğalgaz ya da yakıt ısıtma 

Seçenekleri bulunmaktadır. 

İki havuz sisteminin çalışma mekanizması aynı olmasına rağmen, enerji sağladıkları materyal farklıdır. Güneş kollektöründe su devir daim hattında bulunan eşanjör yardımı ile birlikte  havuz ısıtılmaktadır.

 Havuz ısı pompasının yardımı ile birlikte havuza giden su, istenilen sıcaklıkta dengelenir. Doğalgaz ya da yakıt kullanılan ısıtma sistemlerinde ise kazanda bulunan yakıt aracılığı ile kombi ya da kalorifer mantığında çalışan bir sistem devreye girmektedir.  

Isıtıcı Ekipmanları ve Nem Alma Cihazları 

Isıtıcı Ekipmanları ve Nem Alma Cihazları Malzemeleri

Isı Pompası

Basit çalışma mekanizmasına sahip olan ve bütçeye uygun fiyatlar üzerinden sunulan havuz ısıtma sistemi ısı pompasıdır. Isı pompası havadan alınan enerjiyi direkt olarak yaklaşık 5 katı büyüklüğünde bir enerjiyle havuza iletir. Bu çalışma prensibi ile birlikte havuz suyu insan kullanımına uygun olarak düzenlenmektedir.

Isı Eşanjörü

Doğalgaz ya da kömür gibi katı yakıtlar ile ısı eşanjörü devreye girerek, havuz suyu istenilen sıcaklığa ayarlanmaktadır. Birçok farklı model ve plaka yapısında ısı eşanjörleri vardır. Çoğunlukla çelik veya titanyum malzeme ile kaplanır. Plakalı ısı eşanjörü ve elektrikli ısı eşanjörü olarak 2 kategoriye ayrılır.

Nem Alma Cihazları 

Kapalı havuzlarda havuz suyunun ısınmasından dolayı ortam nemi yüksektir. Nemi uygun değerlerde tutmak için nem alma cihazları kullanılır. Kapalı havuz ortamının hacmine göre seçilir.

3 farklı kategoriye ayırarak, geniş bir çözüm yelpazesi sunmaktadır; mahal içi, duvar geçişli ve kanallı cihazlardır. Bütün bu sistemler ısı pompası prensibine göre çalışır. Bu sistemler, sıcak ve nemli havayı alır, daha sıcak ve kuru havayı verir.

Isıtıcı Ekipmanları ve Nem Alma Cihazları 

Isıtıcı ekipmanları ve nem alma cihazları, havuzlarınız için önemli ekipmanlardır. Bu ekipmanların kalitesinin yüksek olması uzun süreli kullanım imkanı sunar. Sizler de havuzlarınız için yüksek kalite standardında ısıtıcı ekipmanları ve nem alma cihazlarına sahip olmak isterseniz bizlerle iletişime geçebilirsiniz. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir