Havuz Lambaları Ne Kadar Dayanıklıdır?

Havuz lambaları; havuz içi ve havuz çevresini aydınlatma aşamasında kullanılan su altı aydınlatma sistemleridir. Uzun ömürlü kullanıma sahip olmaları sayesinde sürekli bakım ve değişiklik yapılması istenmemektedir.

Kullandığınız havuz büyüklüğüne ve boyutuna bağlı olarak Kılıçhan Havuz firmamıza bakım ya da onarım yaptırdığınız zaman ihtiyaç halinde havuz lambalarının değiştirilmesi en doğru seçenek olacaktır.

Havuz Lambaları Ne Kadar Dayanıklıdır?
Havuz Lambaları Ne Kadar Dayanıklıdır?

İç kaplama aydınlığı artırıldığı zaman havuz yüzeyinde meydana gelen gizli yansımalar ve yansımalardan meydana gelen efektleri azaltır. Su altı aydınlatma sistemi güvenliği sağlarken estetik bir görünüm sağlar.

Kılıçhan Havuz firmamızın sizlere önerdiği aydınlatma sistemleri ya da havuz lambaları genellikle havuzun boylamasına ve enlemesine takılan aydınlatma armatürleri içerisine yerleştirilerek aydınlatma sağlamaktadır.

Yeni nesil aydınlatma ürünü olan havuz lambaları geniş kitlelere hitap ederek gelişen teknolojiye ayak uydurmayı başarmıştır. Çeşitli renk yelpazesi üretme özelliğine sahip olan havuz lambaları kontrol sistemine bağlı olarak kontrol edilir.
Pratik bir şekilde açma ve kapatma yapılan ya da renk değiştirebilme özelliğine sahip olması işinizi aydınlatma aşamasında kolaylaştırır. İletken yapıya sahip olan su içerisinde elektrik akımını iletmemesi için düşük voltajlı havuz lambaları kullanılmalıdır.

Havuz Lambaları Ne Kadar Dayanıklıdır?
Havuz Lambaları Ne Kadar Dayanıklıdır?

Havuz lambaları nemli ve ıslak alanlarda kullanıldıkları için korozyon açısından yüksek değerlere sahip olmalıdır. Havuz genel aydınlatma sisteminde kullanılacak olan havuz lambaları minimum oranda IP54 koruma sınıfında yer almalıdır. Havuz içi su altında kullanılacak olan havuz lambaları minimum IP68 koruma sınıfına sahip olmalıdır.

Havuz aydınlatma sistemlerinde genel olarak 300 lüks aydınlatma seviyesi oldukça yeterli bir seviyedir. Havuzda yarışmalar ya da turnuvalar yapıldığı takdirde 500 lüks aydınlatma seviyesinde olması oldukça yeterli bir seviyedir.

Havuz Lambaları Nasıl Yerleştirilmelidir?

Havuz lambaları ya da aydınlatma sistemleri 50 dereceden daha düşük açılarla yerleştirilmemelidir. 50 derece altına düşen açılardan kaynaklanan yansıma, kırılma ya da parlamalar meydana gelebilir. İstenmeyen durumları önlemek için en doğru açıdan yerleştirilen havuz lambaları Kılıçhan Havuz firmamız tarafından sizlere sunulmaktadır.

Havuz aydınlatma sistemleri ya da havuz lambaları doğrudan havuz yüzeyine yerleştirildiğibzaman herhangi bir problem oluşturmamaktadır.
Aydınlatma sistemleri ya da armatürleri yan duvarlara yerleştirildiği zaman problem çıkmaktadır.

Kılıçhan Havuz firmamız havuz modellerinize uygun şekilde en doğru aydınlatma sistemini kurarak havuz lamba çeşitlerini yerleştiriyor.

Havuz Lambaları Ne Kadar Dayanıklıdır?
Havuz Lambaları Ne Kadar Dayanıklıdır?

Neden Kılıçhan Havuz’u Tercih Etmelisiniz?

Uzun yıllardır havuz yapımı, bakım ve onarımı ya da havuz malzemeleri alanında hizmet veren firmamız en doğru ve en güvenilir hizmeti sağlamaktadır. Alanında profesyonel olarak hizmet veren uzman ekibimiz projelerini ve çalışmalarını düşüncelerinizi ön planda tutarak tasarlayıp sunmaktadır.

Daima güler yüzlü olan ekibimiz her zaman isteklerinizi göz önünde bulundurarak sizin de mutlu olmanızı sağlayacaktır. Havuzlarınızda yapılacak değişim, onarım ya da bakım işlemleri için Kılıçhan Havuz internet sitemizde yer alan bilgiler ile bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir