Havuz İzin Belgesi

Havuz İzin Belgesi Nasıl Alınır ? 

Havuz izin belgesi nasıl alınır ? sorusuna en detaylı ve en doğru şekilde cevap veren Kılıçhan Havuz firmamız havuz ile ilgili merak edilen her soruyu detaylı bir şekilde cevaplıyor. 

Havuz izin belgesi derinliği 1 metreden yüksek olan havuz modelleri için alınması gereken bir belgedir. Eğer ki yaptırılmak istenen havuz modeli süs havuzu niteliğinden çıkmış bulunmaktadır. 

Havuz İzin Belgesi Nasıl Alınır ? 

Havuz izin belgesi yönetmeliklerdeki şartlara göre ruhsat isteyen yapılardan ise mutlaka gerekli olan izinler belediyeden alınmalıdır. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın yönetmeliklerine göre bu havuz yaptırma izni ve ruhsatı ilçe ve merkez belediyelerinden alınabilmektedir. 

Havuz izin belgesi nasıl alınır ? konu başlığına uygun olarak havuzlar yapımı dikkat ve özen gerektiren yapılar olduğu için bu yapılar için süs havuzu özelliğini de taşımaktadır. Ancak bu havuzun dört tarafı kapalı ise yine derinlik şartı olmamasına rağmen havuz izin belgesi almak gereklidir. Derinliği 1 metreden yüksek değere sahip olan havuzlar süs havuzu başlığı kapsamından çıktığı için yönetmelikler dikkate alınarak gerekli havuz izin işlemleri yapılmalıdır.

Havuz İzin Belgesi Nasıl Alınır ? 

Kılıçhan Havuz firmamız havuz yapımı işlemlerine başlamadan önce havuz izin belgesine önem vermektedir. Müşterilerimize en ince detayına kadar anlattığımız havuz izin belgesi nasıl alınır sorusuna gerekli açıklamaları yapmaktadır. 

Havuz İzin Belgesi Neden Önemlidir ? 

Havuz izin belgesi havuz yapımı işleminin neredeyse tamamını kapsayan aşamadır. Havuz izin belgesi olmadan havuz yapmak mümkün değildir. 

Havuz yaptırırken imar planlarına aykırı bir durumun olmadığına , yasak olmadığından emin olmak için gerekli yerler ile irtibata geçilmelidir. 

Kılıçhan Havuz

Kılıçhan Havuz firmamız uzun yıllardır havuz yapımı, havuz bakımı ve havuz tasarımı alanında profesyonel bir şekilde hizmet verdiği için en çok da havuz yapımı işlemine başlamadan önce özen ve dikkat ile çalışıyor. Özellikle yasalara ve imar kurallarına uygun bir şekilde hizmet sunabilmek için havuz izin belgesi ve havuz izin belgesi nasıl alınır konularına değinerek müşterilerine gerekli bilgileri sunuyor.

Kılıçhan Havuz firmamız tarafından tasarlanan ve projelendirilen havuzların yaptırım alması için sadece ilçe belediyeye başvurmak yeterli olacak bir işlemdir. İlçe belediyeye başvurulması aşamasının ardından belediye tarafından yetkilendirilen teknik ekipler gönderiliyor.  

Teknikerlerin tuttuğu raporlar göz önünde bulundurularak imar planları üzerinde değişikliğe gidilebilir. İmar planı değişikliklerinin tamamlanmasının sonrasında gerekli olan ruhsat düzenlenerek isteyen kişiye verilir. 

Kılıçhan Havuz

Havuz izin belgesi nasıl alınır ? “ aşamasında önemli olan nokta ise belediyenin uygun olarak gördüğü planlara sadık kalarak havuzların inşaa edilmesidir. Belediyelerin aksine bir havuz yapımı kaçak yapı statüsüne girer, kaçak yapı olduğu fark edildiği zaman cezaları da beraberinde getirir.

Havuz izin belgesi için belediyeler kararlarını kendi içlerinde alır ve yönetmelikleri her belediyeye göre değişiklik gösterebilmektedir. Farklı bir belediyenin kararları örnek olarak tercih edilmemelidir. Havuz projesinin yapılacağı ilçedeki belediyenin yönetmelikleri en detaylı şekilde incelenmelidir. Havuz yapımı işlemi için belediyelerin haricinde diğer yasal işlemleri de araştırıp öğrenmek gerekir. 
Kılıçhan Havuz firmamızın uzun yıllardır samimi ve güler yüzlü bir şekilde hizmet sunan ekiplerinden havuz yapımı hizmeti almak için firmamız ile iletişime geçebilir ve detaylı bilgi alabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir