Havuz Filtre Sistemleri

Havuz filtre sistemleri, içerisinde bulundurduğu filtreler ile havuz suyunu temizleyip tekrar havuzun içerisine aktarır. Bu sistemler ile havuz suyunun sirkülasyonu oluşturularak, havuzun temiz ve hijyenik olması sağlanır. Havuz filtre sistemi, havuz suyunun temizliği açısından büyük önem taşır. Tüm havuz çeşitlerinde bu sistem kullanılır.

Havuzlarınızın daha hijyenik ve temiz olması için kaliteli havuz filtre sistemleri tercih etmelisiniz. Havuzlarınızın yapımı sırasında tercih ettiğiniz havuz firmaları bu unsurlara dikkat etmelidir. Kılıçhan Havuz firması olarak, yaptığımız tüm havuz projelerimizde en kaliteli malzeme ve ekipman kullanarak müşterilerimize büyük bir konfor sunmamız yanında uzun yıllar kullanabilecekleri havuzlar sunuyoruz.

Havuz Filtre Sistemleri Ne İşe Yarar?

Havuzların içerisinde bulunan suyun sirkülasyonunu sağlayarak hijyen ve temizliği sağlayan havuz filtreleri, hem havuzun hem de insan sağlığı için büyük önem taşır. Havuz suyu içerisine hem insanların girmesiyle hem çevresel etkilerden dolayı pek çok kir, madde ve mikroorganizma girmektedir. Bu sebeple de havuz suyu filtrelenmeyip temizlenmediğinde kötü bir görüntü oluşur ve bu kötü görüntü yanında insan sağlığına da büyük zarar verebilir. Havuz suyunun temiz olması havuzun yapı sağlığını koruyarak, havuzlarınızı daha uzun süre kullanabilirsiniz.

Havuz Filtre Sistem Çeşitleri

  • Vanalı filtre sistemi,
  • Vanasız filtre sistemi,
  • Kartuş filtre sistemi,
  • Bez filtre sistemi,
  • Diatomlu toprak filtre sistemi,
  • Kum filtre sistemi.

Havuz filtre sistemlerini tercih ederken birçok unsur göz önüne alınarak doğru tercih yapılmalıdır. Havuz filtrelerini tercih ederken dikkat edilmesi gerekenler şöyledir;

< Havuz boyutuna göre filtre sayısı belirlenmelidir.

< Havuzun kullanım amacı doğrultusunda uygun filtre sistemi seçilmelidir.

< Filtre ve pompanın uyumuna dikkat edilmelidir. Filtrenin iyi şekilde çalışabilmesi için pompanın işlevi büyüktür.

< Havuz filtre sistemlerinin tasarruf sağlayabilen modellerini tercih etmek daha ekonomik olabilir.

< Filtre sistemlerini suya dayanıklı malzemelerden tercih etmek deforme olmasını engelleyecektir. Filtre tercihlerinde bu durum da göz önüne alınmalıdır.

Havuz filtreleri, havuzun içerisinde bulunan suyun pompa basıncı ile filtrelere aktarılır ve filtrede su arındırılarak tekrar havuza aktarılır. Havuz filtrelerinin çalışma mekanizması genel olarak bu şekilde olsa da çeşitlerine göre farklılıklar olabilir. Filtreler havuz suyunu arındırdıktan sonra sudan arta kalan kalıntı ve tortuları haznesi içerisinde biriktirir. Filtrelerin güçlü şekilde çalışabilmesi için haznelerinin düzenli olarak temizlenmesi gerekir. Ayrıca Uzun yıllar kullanımının ardından havuz filtrelerinin değişmesi gerekebilir.

Havuz filtre sistemleri, havuzların işlevlerini tam olarak yerine getirebilmesi için oldukça önemlidir. Bu sistemlerin düzgün ve güçlü şekilde çalışabilmesi için kalitelerinin de yüksek olması kullanıcılarına avantaj oluşturur. Kılıçhan Havuz firması olarak, yaptığımız havuzlarda en iyi havuz filtre sistemlerini kullanarak, müşterilerimize yüksek kalitede ve hijyenik havuzlar yapıyoruz. Sizler de havuzlarınızın yüksek kaliteye ve hijyene sahip olmasını isterseniz bizlere ulaşmanız yeterli olur. Havuz ve havuz ekipmanlarına dair her şey için bize ulaşabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir