Havuz Dezenfeksiyon Ekipmanları

Havuz dezenfeksiyon ekipmanları, havuzların daha steril şekilde kullanılmasına imkan sağlayan havuz ekipmanlarıdır. Özellikle yaz aylarında sıklıkla kullanılan havuzların düzenli olarak dezenfekte edilmesi hem havuzun yapı sağlığı hem de havuzu kullanan kişilerin sağlığı açısından büyük önem taşır.

Kullanılan havuz dezenfeksiyon ekipmanlarının kalitesi de büyük bir öneme sahiptir. Ekipmanların içerisinde bulunan etken maddeler güçlü bir temizleme yaparken sağlığa da zarar vermemelidir. Kılıçhan Havuz olarak, havuzlarınızı en özenli şekilde yaptığımız gibi havuz dezenfeksiyon ve diğer havuz ekipmanlarının da en iyilerini sizlere ulaştırmaktayız.

Havuz Dezenfeksiyon Ekipmanları

Havuz Dezenfeksiyon Ekipmanları Ne İşe Yarar?

Havuzu kullanan her insanın vücudundan bazı madde ve mikroorganizmalar suyun içerisine karışır. Çevreden gelen toz, mikroorganizmalar ya da diğer kirletici maddeler de havuz suyuna karışmaktadır. Havuzların düzenli olarak dezenfekte edilmemesi ile birlikte bu madde ve organizmalar havuzlarda istenmeyen durumların oluşmasına neden olur. Havuzlara yerleşen madde ve organizmalar çoğalarak insan sağlığına zarar verirken havuzda da yosun gibi istenmeyen canlıların çoğalması kaçınılmaz olur.

Havuz dezenfeksiyon ekipmanları, havuza ve insan sağlığına zarar verebilecek madde ve mikroorganizmaların yok olmasını sağlayarak bunların oluşmalarına da engel olur. Düzenli olarak yapılan uygulamalar sonucunda her açıdan temiz ve hijyenik havuzları gönül rahatlığıyla kullanmak mümkündür.

Havuz Dezenfeksiyon Ekipmanları

Havuz Dezenfeksiyon Yöntemleri

Havuz dezenfeksiyonları birçok farklı yöntemle yapılabilir. Kullanılan tüm yöntemlerin amacı havuzda bulunan istenmeyen madde, canlı ve mikroorganizmaların yok olmasıdır. Havuz dezenfeksiyon yöntemlerinden bazıları şunlardır;

  • Brom

Deniz suyundan ekstrakte edilen bir dezenfektandır. Etkili bir yapıya sahiptir. Kullanımı oldukça rahat olan brom, pH değeri 7 üzeri sularda kullanılmalıdır. Maliyeti yüksek bir dezenfektandır. Yosun ve mikroorganizma oluşumunu iyi bir şekilde önler.

  • Klor

Sıklıkla kullanılan klor, maliyeti düşük olmasına rağmen verimliliği oldukça yüksek bir dezenfektandır. Dikkatli kullanılması gereken etkili bir yapısı vardır. Yanlış dozda ve yanlış kullanımda vücutlarda tahrişe neden olabilmektedir. Fraklı formlarda kullanılabilir.

  • Tuz Elektrolizi

Klorun sürekli yenilerek havuza dahil olması üzerine kurulu bir sistemdir. Havuza eklenen tuz doğal klora dönüştürülür ve bu işlemler tekrar eder. Bir kimyasal reaksiyon sistemi olan tuz elektrolizi tüm yüzme havuzları ile uyumlu olarak çalışır.

  • Aktif Oksijen

Etkili ve hızlı sonuç verebilen bir dezenfektandır. Havuzların şok tedavilerinde kullanılabilmektedir. Maliyeti yüksek olan bu dezenfektan kullanım açısından kolaydır. Aktif oksijen ile birlikte dengeleyici maddeler kullanılarak etkisini daha da artırmak mümkündür.

  • UV Morötesi

UV sistemleri, havuzlarda bulunan madde ve mikroorganizmaları yok ederek en etkili şekilde dezenfeksiyon yapar. Oldukça yüksek maliyete sahip olsa da bu sistemin etki gücü yüksektir. Havuz içerisinde bulunan flitrasyon sistemlerine takılarak aktif hale gelir. Bu sisteme ek olarak klor, brom gibi maddelerin az miktarda eklenmesi sistemin gücünü daha da artırmaktadır.

Havuz Dezenfeksiyon Ekipmanları

Havuz dezenfeksiyon ekipmanları ve bu ekipmanların kullanım yöntemleri çeşitli şekilde yer alabilir. Burada hepsinin amacı havuzu dezenfekte etmek olsa da içlerinden en iyi sistem ve özelliğe sahip ekipmanları tercih etmek uzun vadeli konfor alnı sunabilir. Kılıçhan Havuz firması olarak, müşterilerimizin hem sağlıkları hem de havuzları için en kaliteli ekipman seçeneklerini onlara sunuyoruz. Sizler de havuzlarınızın en etkili şekilde dezenfekte edilmesini istiyorsanız bizimle iletişime geçerek destek alabilirsiniz. Havuz dezenfeksiyon ekipmanlarını inceleyip temin etmek için de burayı ziyaret edebilirisiniz.

Havuz Dezenfeksiyon Ekipmanları

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir