Betonarme Havuz 

Betonarme havuz temeli ve perdeleri betonarme olarak gerçekleşmiş havuzlar olmaktadır. Betonarme havuz üstten taşmalı olacağı gibi skimmer sistemli olarak kullanılmaktadır.

Kılıçhan Havuz

Üstten taşmalı havuzda taban yerinden çıkan su havuz çevresindeki ızgaradan taşıp denge deposuna gitmektedir. Denge deposundan da filtrasyon ya da dezenfeksiyon sisteminden temizlenmekte olan pompa aracılığı ile tekrar havuzun taban kısmı yeniden havuza döndürülmektedir.

Kılıçhan Havuz

Skimmer sistemli havuz modellerinde ise havuz kenarında taşma ızgarası ya da bir denge havuzu bulunmamaktadır. Zeminden ya da yan perdelerdeki alandan havuza giren havuz üst katındaki skimmer ismi verilmekte olan yüzey sıyırıcıdan emilip filtrasyon ve dezenfeksiyon sistemine gitmektedir. Pompa aracılığı ile anında tekrar havuza yönlendirilmektedir.

Kılıçhan Havuz

Bütün betonarme havuz modellerinde oldukça fazla aksesuar türleri ve eğlence sistemi kullanımı sağlanmaktadır.

Kılıçhan Havuz

Betonarme havuz modellerinde, lamba ya da aydınlatma ekipmanları, paslanmaz veya fiber basamaklar, kum filtrasyon sistemleri, klor, tuz, pH, ozon gibi dezenfeksiyon sistemi, karşı akıntı sistemi, şelale, su perdesi, havuz suyu ısıtıcısı, çocuklar için trambolin ya da kaydırak gibi öğelerin kullanımı sağlanarak daha kullanışlı bir hale getirilebilir.

Kılıçhan Havuz

Havuz çevresi güneşlenme yeri inşa edilir. Bu adımda kaymaz ürünlerin seçimi en doğru şekilde yapılmaktadır.

Betonarme Havuz

Betonarme Havuz Nasıl Yapılır?

Betonarme Havuz

Ortalama olarak 15 ile 20 gün içerisinde yapımı tamamlanan betonarme havuz modellerinin yapımında; ilk olarak havuz inşaatının gerçekleştirileceği alanın ölçümleri ve hafriyatı ön plana çıkmaktadır. Öncelikle zeminin kazılması gerekmektedir. İlk adımın başarılı bir şekilde tamamlanması sonrasında, betonarme havuzun dış kalıbı dökülmektedir. Daha sonra ise havuzun iç tesisatına başlanmaktadır.

Kılıçhan Havuz

Havuzun filtre boruları ya da su geçirmez bantları yerleştirilmektedir. Herhangi bir sorun yaşanmaması halinde, son aşamalara geçilmektedir. Bu kısımda betonarme havuz modelinin yan duvarları ve zemini için beton dökülmektedir. Son aşama ise havuzun kalıplarının çıkarılması ve betonarme havuz modelinin temizlenmesidir. 

Kılıçhan Havuz

Kılıçhan Havuz firmamızın geniş kitlelere hitap ettiği betonarme havuz modellerini uzman ekiplerimiz tarafından tasarlayarak, projelendiriyoruz. 

Kılıçhan Havuz

Kaliteli ve uzun ömürlü betonarme havuz malzemelerini kullanarak sizlere üst düzey hizmet imkanı sağlıyoruz. İstediğiniz alana uygun bir şekilde betonarme havuz modeli yaptırmak için Kılıçhan Havuz firmamız ile iletişime geçerek detaylı bilgi ve randevu alabilirsiniz.

Kılıçhan Havuz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir