Şok Havuzu

Şok havuzu, toksinlerden arınmak ve yenilenmek için kullanılan havuzlarıdır. Sauna, hamam ya da buhar odasında sıcaklıkla gevşeyen vücut kaslarının hareketlenerek sıkılaşmasını sağlamak için şok havuzları kullanılır. Bu havuzlarda kullanılan suyun derecesi genelde 15°C ila 16°C’dir. Termal ve sıcak suların bulunduğu mekanlarda kullanılması gereken bir havuz türüdür. Şok havuz yapımı oldukça özen gerektiren bir havuz türüdür. Havuzun tercih edileceği alana göre tasarımları farklılık gösterebilir. Havuz yapısından kaynaklı olarak farklı ve özel malzemeler kullanılması gerekir. Sizler de isteklerinize uygun ve kaliteli bir firma tarafından şok havuzlarınızı yaptırmak isterseniz Kılıçhan Havuz firması en iyi hizmetlerini sunmaktadır.

Şok Havuz

Şok Havuzu Yapımı

Şok havuzları genelde soğuk su ile doldurulmaktadır. Özel olarak istek dahilinde bu havuzlara ısıtıcı yerleştirilip farklı sıcaklıklarda da kullanmak mümkün olabilir. Belirli bir sıcaklık bu havuzlarda kullanılmamaktadır. İsteğe göre sıcaklıklar değiştirilebilir. Havuz boyutu genel olarak küçüktür. Yüzme havuzu olarak inşa edilmez. İstenilen şekillerde tasarlanabilen şok havuzları çoğunlukla kare, yuvarlak ya da dikdörtgen modellerde tercih edilmektedir.

Şok havuzu yapımı aşamaları şöyledir;

--> İlk olarak havuzun yapılacağı alan belirlenir.

--> Havuz alanı belirlendikten sonra müşterilerin isteklerine ve alana uygun havuz tasarımı yapılır.

--> Havuz tasarımına uygun şekilde inşa süreci başlatılır.

--> Havuzun zemini düzeltilir ve hazırlanır.

--> Havuz iskeleti ve izolasyonu yapılır.

--> Elektrik ve sıhhi tesisat işlemleri yapılır.

--> Havuzun yüzeyi oluşturulur ardından zemini ve güvertesi oluşturulur.

--> Havuzun tüm yapım işlemleri tamamlandıktan sonra temizlik işlemleri yapılır.

--> Havuzun su ve tesisat kontrolleri yapılır.

--> Havuzun sıcaklık ayarları yapılır.

--> Tüm işlem ve kontroller tamamlandıktan sonra havuz teslim edilir.

Şok havuzu diğer havuzlara nazaran daha küçük boyutlarda olduğu için proje inşa süreci daha kısa sürede tamamlanabilir. Havuzlarının hızlı bir şekilde kurulumunun yapılmasını isteyen kişiler beton malzemeli havuz yapımını tercih edebilir. Şok havuzu yapımı süreci yüzme havuzları sürecine benzerlik gösterse de kullanılan malzemeler bu havuz yapımında oldukça farklılık gösterir. Havuzun değişken sıcaklığına uyum sağlayabilecek özel malzemeler tercih edilir. Böylelikle daha uzun ömürlü ve dayanıklı şok havuzu yapımı mümkün hale gelir.

Şok Havuz

Şok havuzu fiyatları, havuzun yapılacağı büyüklüğe, tasarıma ve malzemelere göre değişiklik göstermektedir. Havuzun yapım için, havuzun yapılması istenilen alanda keşif yapılması gerekir. Yapılan keşif ile birlikte isteklere göre bir proje ve planlama üzerinden fiyatlar firmalar tarafından aktarılır. Genel olarak küçük boyutlarda tercih edilen şok havuzlarında kullanılan her malzeme bütçeyi etkilemektedir.

Şok Havuz

Kılıçhan Havuz firması olarak, havuz sektöründe her zaman en iyi, kaliteli ve güvenilir hizmeti sunmaktayız. Şok havuzlarınız için ihtiyaç duyduğunuz her şeyi sizlerin isteklerine uyacak şekilde tasarlayarak projelerimizi sizlere sunarız. Hazırlanan projeleri de birinci sınıf kalitedeki ürünlerle hazırlayarak en kısa sürede teslim ederiz. Sizler de şok havuzu yaptırmak istiyorsanız bizimle iletişime geçerek bilgi alabilirisiniz. Şok havuzu ve diğer havuzlara dair her şey için Kılıçhan Havuz her zaman sizlerle.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir