Kar Odası Yapımı

Kar odası yapımı ile farklı deneyimler yaşamak isteyen kullanıcılar için büyük imkan sağlamakta. Kar odası özellikle sauna odası sonrasında tercih edilen odalardandır. Kar odası, serinlemek amacı dışında kullanıcılarına oldukça fayda sağlamaktadır. Vücut direncinin artırılmasında büyük fayda sağlayan bu odalar sıklıkla tercih edilmektedir.

Kar odası yapımında kullanılan kar herhangi bir kimyasal ya da katkı maddesi içermeyen yapay bir kar elde edilerek oluşturulur. Kullanılan bu yapar kar, doğal kar ile aynı niteliklere sahip olacak şekildedir. Kar odalarının sıcaklık aralıkları 2° ila 10°C arasında değişiklik göstermektedir. İstenilen özelik ve modellerde kar odası yapımı projelerini yaptırmak isterseniz Kılıçhan Havuz firması olarak, sizlere en iyi hizmeti sunuyoruz.

Kar Odası Yapımı Kılıçhan Havuz
Kar Odası Yapımı

Kar Odası Yapımı ve Kar Odası Faydaları

Kar odası yapımı projeleri, yalnızca bu alanda uzman kişiler tarafından yapılması gerekir. Kar odası yapımı aşamalarını sıralayacak olursak;

 • Yapılan tasarımın geliştirilebilir olması büyük önem taşır. Bu sebeple odanın boyutlarına ve kullanıcıların isteklerine göre özel tasarım yapılır.
 • Soğutma sistemi ve üniteleri odaya uygun şekilde seçilir.
 • Kar odasında kullanılan sistemler birbiri ile uyumlu şekilde çalışabilmelidir.
 • Kar odasının kapısı için poliüretan malzemeli kapı kullanılır.
 • Kar odasına geçiş yapılmadan önce ısı kaybını önleyecek bir ön oda hazırlanır.
 • Bu oda, Kar odasının ısı dengesinin bozulmasını engelleyecek şekilde özel olarak hazırlanır.
 • Odanın tabanında özel ısıtma sistemi kullanılır.
 • Kar odasına uygun özel aydınlatmalar kullanılır. Kullanılan aydınlar, görsel etki açısından çok önemlidir.
 • Kar odasının inşa işlemleri tamamlandıktan sonra iç tasarım ve dekorasyon işlemleri yapılır.
 • Odanın tasarımına uygun aksesuarlar ve kullanım alanları oluşturulur.
 • Odanın tüm sistemleri ve kullanım alanlarının kontrolleri sağlandıktan sonra teslim edilir.

Kar odası yapımı sırasında yapılan tüm işlemlerin büyük titizlikle sağlanması büyük önem taşır. İnsan sağlığı için oldukça büyük etkiye sahip olan bu odalarda oluşan ya da yapılan en ufak hatada kullanıcılar için sorun oluşturabilir. Bu sebeple de kar odaların yapımlarını yalnızca bu alanda profesyonel olan kişiler tarafından yapılması gereklidir.

Kar Odası Yapımı Kılıçhan Havuz

Kar odalarının kullanıcıları üzerinde birçok faydası bulunmakta. Bu faydalardan bahsedecek olursak;

–< Vücut direncinin artmasına yardımcı olur.

–< Kan dolaşımını hızlandırır.

–< Bağışıklık sistemini olumlu şekilde güçlendirir.

–< Cilde canlılık ve parlaklık verir.

–< Cilt sıkılaşmasına destekçidir.

Kar odalarının daha pek çok faydası bulunmaktadır. Faydalarının bu kadar çok olması ile birlikte kar odalarına olan talep de artmaktadır.

Kar odası yapımı projelerine maliyetleri açısından bakıldığında, yüksek maliyette yapılabilmektedir. Bu projelerin maliyetlerinin yüksek olması çoğunlukla oluşturulan alandan ve kullanılan sistemlerden dolayıdır. Her kar odasının maliyeti birbirinden farklılıklar gösterebilmektedir. Bu sebeple de kesin bir fiyat söylenmesi mümkün değildir. Kar odası yapımı projelerinin tasarımından kullanılan malzemelere kadar her detay maliyeti etkileyebilmektedir. Bu sebeple de proje ve proje maliyeti hakkında firmadan destek almak en doğrusu olacaktır.

Sizler de kar odaları yaptırıp bu odaların keyfini çıkarmak istiyorsanız Kılıçhan Havuz olarak, sizlere en iyi ve en kaliteli kar odalarını yapıyoruz. Alanında uzman ekibimiz ile sizlerin istekleri doğrultusunda yüksek kalite standardında kar odaları ve daha pek çok proje hazırlıyoruz. Kar odası, havuz ve daha pek çok proje için bizlerle iletişime geçerek bilgi alabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir