İstanbul Havuz Yapımı Hizmeti

İstanbul Havuz Yapımı, özellikle yaz mevsiminde insanların yüzdüğü, oynadığı, spor yaptığı bir yer olduğu için ilgi gören projelerden biridir. Havuz, tankı ve ekipmanları günlük, haftalık ve aylık olarak sürekli temizlenmelidir. İstanbul havuz yapımı ile ilgili en önemli konulardan biri de hijyenik olmalarıdır. Yüzme havuzunun insan sağlığına tehlike oluşturmaması ve kullanıcı dostu olması için havuzun çevresel etkilerden zarar görmesinin ve bakteri taşımasının önüne geçilmesi gerekmektedir.

Pek çok kişi estetik ve sağlıklı bir yüzme havuzuna sahip olmak ister. Aydınlatmalarıyla ortamı farklı bir atmosfere dönüştüren bu havuzlar, farklı ısıtma sistemleri ile her mevsim kullanılabilir. Peki hepimizin kıskandığı bu muhteşem havuzun yapım süreci nasıl ilerliyor?

Havuz İnşaatında Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Havuz inşa ederken en önemli şeylerden biri doğru havuz yerini bulmaktır. Yüzme havuzu için uygun alan yeterli değildir. Ayrıca derinlik istediğiniz havuza göre ayarlanmalıdır. Bu nedenle havuzun altında bodrum, otopark veya ana boru olmadığından emin olmalısınız. Bu nedenle mevcut bir yapıya yüzme havuzu ekleyecekseniz yapının düzlemine ulaşmanız ve havuzu buna göre konumlandırmanız önemlidir. Ve havuzun bulunacağı yerin yaprak döken ağaçlardan uzak olması da iyi olacaktır.

Havuz çeşitleri arasında en çok açık havuz tercih edilirken, özellikle kış aylarında kapalı havuz yapımı giderek önem kazanmaktadır. Kapalı yüzme havuzu, değişen mevsimler nedeniyle sağlıklı yaşamından vazgeçmek istemeyen yüzme tutkunlarının tercihi, serin havalarda yüzme alışkanlığı olan kişilerin uğrak noktası haline geldi. Kullanıma özel tasarlanan yüzme havuzları ihtiyaca göre farklı özelliklere sahip olabilir.

İstanbul havuz yapımı sırasında havuzun inşaatının yanı sıra kullanım pratikliği de dikkate alınmalıdır. Havuz aksesuarları ve havuz yardımcı ekipmanları ile daha kullanışlı hale gelen yüzme havuzlarında da havuz güvenliği ön planda tutulmaktadır. Havuz astarları ve yalıtım dolguları için kaliteli malzemeler tercih edilmelidir. Bir yüzme havuzunun inşası sırasında, havuzun temizliği ve güvenliğinin sağlanması için gerekli prosedürler dikkatlice düşünülmelidir. Aksi takdirde hem maliyette hem de kullanımda sonradan ortaya çıkan sorunlar olacaktır.

İstanbul Havuz Yapımı
İstanbul Havuz Yapımı

Havuz Yapımında Dikkat Edilmesi Gereken Faktörler

  • Yüzme havuzu alanı dikkate alınarak statik bir proje hazırlanmalı ve yüzme havuzunun betonarmesi bu projeye göre yapılmalıdır.
  • Havuz yeri mümkün olduğu kadar güneş almalıdır. Güneş öğleden sonra yeterli olmalıdır.
  • Yakın çevrede ağaçların bulunduğu konumlardan kaçınılmalıdır. Bitki kökleri yapıya zarar verebilir. Yapraklar da renk bozulmasına neden olabilir.
  • Havuzun inşa edileceği yer binanın arkası veya önünde olursa rüzgar kesme kuvveti olarak kullanılabilir.
  • Betonarme kesit belirlenirken, statik gerekliliklere ek olarak, kaplama malzemesi de çok önemlidir.
  • Yüzme havuzu, makine dairesi ve hidrofor ön derinliği projenin erken safhalarında detaylı planlama ve hesaplama dikkate alınarak yapılırsa sonraki adımlarda karşılaşılan problemler en aza indirilmiş olacaktır.
  • Havuz suyunun taşması ve düzgün temizlenmesi için verilen eğim çok önemlidir.
  • Havuz hortumunun takıldığı başlık, insan elinin kolayca ulaşabileceği bir seviyede olmalıdır.
  • Güneşlenme terası kaplamalarında olası havuz kazalarını önlemek için yüzeyi kaymaz malzeme seçmek önemli faktörlerdendir.

Tüm bu anlattıklarımız gibi İstanbul Havuz Yapımı için uzman ekibimizden 7/24 kaliteli destek ve hizmet almak isterseniz hemen bizlerle iletişime geçebilirsiniz. Siz müşterilerimize hizmet vermekten ve tüm sorularınızı yanıtlamaktan mutluluk duyarız.

Havuz projelendirme

Yüzme havuzuna sahip olmak artık hızlı ve kolay bir süreç! Yüzme havuzu inşa etmek uzun zaman alabilen ve zor kabul edilen bir süreçtir. Havuz alanının genişletilmesi, su yalıtım alanı oluşturulması, havuzun
yapılması ve iç tasarımın yapılması gibi birçok aşama, havuz yapım sürecini zor ve zaman alıcı hale getirmektedir. Tüm bu işlemleri kolaylaştırmak için kullanıma hazır bir havuz sistemi tercih edilebilir.
Kılıçhan Havuz İnşaat olarak sizlere bu konuda öncülük edeceğiz. O halde başlayalım!

Oturduğunuz evlerin bahçelerine, villalara veya toplu konut olarak tasarlanan arsalara ya da sahibi olduğunuz arazi kullanımına havuz yaptırmak istiyorsanız bu çok iyi düşünülmesi gereken bir konudur. yaptırmayı planladığınız havuz hem görsel hem sağlık açısından büyük önem taşır. Bu nedenle, güvenilir ve saygın bir havuz yapım şirketi bulmak çok önemlidir.

Havuz projelendirme çok ayrıntılı bir iştir. Bundan dolayıdır ki en ufak detayına kadar dikkat ve özen gösterilerek uygulanması gerekir. Bir havuz yaptırmaya karar vermişseniz şayet, dikkat edilmesi gereken ayrıntıları bilmenizde fayda var. Öncelikle, kullanıcıların talepleri doğrultusunda, görsel yönden zengin, estetik olarak da kusursuz olmalı. Ayrıca en önemli konulardan biri havuzun yapılacağı firmanın tam teknik desteğidir. İstanbul havuz yapımı konusunda sizlere yardımcı olmaktan ve sizleri bilgilendirmekten mutluluk duyacağız. Bu konuda en profesyonel iş birliği için Kılıçhan Havuz İnşaat’ a buradan ulaşarak havuz yapımı ile ilgili bilgi alabilirsiniz.

Havuz Kaba İnşaatı Nasıl Yapılır?

Farklı yüzme havuzları türleri vardır ve en pahalı yüzme havuzu türü beton türüdür. Prefabrik, fiberglas veya vinil havuzlarda montaj daha kolaydır. Bu nedenle yüzme havuzlarının yapımında vazgeçilmezdirler. Ancak hazır olmalarına rağmen havuz kalıbının zemine yerleştirilebilmesi için bir çukur kazılması gerekir. Açılmak üzere olan havuzda tüm zemin iyice temizlenmeli, kaya, çakıl gibi büyük cisimler yerden kaldırılıp tesviye edilmelidir.

İstanbul Havuz Yapımı
İstanbul Havuz Yapımı

Kazı İşlemi Nasıl Gerçekleştirilir ?

Öncelikle bir havuz inşa etmek için havuzun yapıldığı zemini ölçmek gerekir. Yüzme havuzunun bulunduğu yer için, makine dairesi kazılmalı ve hafriyat toprağı depolama sahasına taşınmalıdır. Havuz yapısından yeraltı sularının tahliye edilmesi ve geçirimsiz bir zemin elde edilmesi için drenaj sistemi oluşturulmalıdır. Çukur açıldıktan sonra, donatıyı uygun şekilde yerleştirmek için temel betonun üzerine grobeton dökülür.

Kılıçhan Havuz İnşaat
Kılıçhan Havuz İnşaat

Yüzme Havuzu Yapımı

Yüzme havuzları, yazın olduğu kadar kışın da insanların yüzdüğü, oyun oynadığı ve spor yaptığı yüzme havuzları olduğu için en çok rağbet gören yerlerden biridir. Yüzme havuzları günlük, haftalık ve aylık olarak temizlenmelidir. İstanbul havuz yapımında en önemli konulardan biri de bu havuzların hijyenik olması gerektiğidir. Bu havuzların insan sağlığına tehlike oluşturmaması ve kullanıcı dostu olması için havuzların çevresel etkilerden zarar görmemesi ve bakteri taşımaması gerekmektedir. Pek çok kişi estetik ve sağlıklı bir yüzme havuzuna sahip olmak ister. Aydınlatmalarıyla ortamı farklı bir atmosfere dönüştüren bu havuzlar, farklı ısıtma sistemleri ile tüm mevsimlerde kullanılabilir.

Peki herkesin kıskandığı bu muhteşem havuzlardan istemez misiniz ? En hijyenik ve profesyonel İstanbul havuz yapımı için sitemize ulaşabilirsiniz. İnsanlar özellikle yaz aylarında sıcak iklimlerde serinlemek veya başka amaçlarla (spor, sağlık, zindelik vb.) temiz ve hijyenik sulara dalmayı severler. Bu nedenlerle yüzme havuzları geliştirilmiştir. Bu alandaki gelişmeler ve güncellemeler kesintisiz olarak devam etmektedir.
Yüzme havuzlarında insan sağlığına uygun temiz ve sıhhi şartların sağlanması için dikkat edilmesi gereken 2 ana unsur vardır;

• Havuz yapımında dikkat edilmesi gereken standartlar. (mekanik-elektrik-statik dinamik-devir daim süreleri-ısıtma/havalandırma, ideal yapım malzemeleri)
• Yüzme havuzlarını çalıştırırken dikkate alınması gereken standartlar ve uygulamalar. (Kimyasal uygulama, filtre temizliği, su parametrelerinin hassas ölçümü, çeşitli kür malzemeleri, TC Sağlık Bakanlığı Yüzme Havuzu İşletme Standardı)

İstanbul havuz yapımı, evlerinde, sitelerinde veya belirledikleri başka bir alanda havuz yaptırmak isteyenlerin gündeminde olan bir konu. Yüzme havuzu inşaatı olgunluk ve profesyonellik gerektiren hizmetlerden biridir. Bu nedenle hayallerinizdeki yüzme havuzuna sahip olmak için proje çizimleri gibi mühendislik hizmetleri verebilecek profesyonel bir havuz yapım şirketi gerekmektedir. Yüzme havuzlarının yapımı genellikle birkaç aşamadan geçer. Bu aşamaların tamamında sizlere 7/24 hizmet vermekten mutluluk duyarız.

Sizler de yaptırmak istediğiniz İstanbul Yüzme Havuzu Yapımı için güvenilir, profesyonel ve uygun fiyat olanağı sunan bir firma arıyorsanız, vakit kaybetmeden bizimle iletişime geçebilir, en kaliteli hizmeti en uygun fiyata almanın keyfini çıkarabilirsiniz.

Buradaysanız, muhtemelen uzun zamandır bir yüzme havuzunun hayalini kurduğunuz içindir. Yüzme havuzlarının rahatlama, kaliteli zaman ve statü sembolü olmasının bir nedeni var. Bu nedenle konu serinlemek ve forma girmek olduğunda hiçbir ortam rekabet edemez.

İstanbul Havuz Yapımı için Kılıçhan Havuz İnşaat olarak size en uygun havuz hangisi ve bahçe
hayallerinizi gerçekleştirmek için hangi adımları atmanız gerekiyor söyleyelim:
Havuz sahibi olma sürecinde size yardımcı olacak uzman ekibimiz; Havuz bakımından, güvenliğe ve mükemmel havuzu tasarlamaya kadar her adımda size rehberlik edecektir. Hemen bizi arayıp bilgi alabilirsiniz.

Bilgi almak için : 0532 720 48 24

Hayalinizdeki havuz için iletişime geçin!
Hayalinizdeki havuz için iletişime geçin!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir