Havuz Yapım Aşamaları 

Havuz yapım aşamaları dikkat ve özen gerektiren bir konudur. Kılıçhan Havuz uzman ekipleri tarafından en kısa süre içerisinde profesyonel olarak yapılan havuz modelleri, müşterilerimize özel olarak sunulmaktadır.

Kılıçhan Havuz

Kılıçhan Havuz firmamızın yıllardır kazandığı tecrübe ve deneyimler Türkiye’nin her noktasına ulaşım sağlamaktadır. 

Havuz Yapım Aşamaları Nelerdir?

Havuz yapım aşamaları birçok noktayı bir arada barındırmaktadır. Havuz yapımı aşamaları adım adım takip edilmelidir.

  1. Proje Tasarımı

Bir havuz projesi tasarımı boyut, renk ya da malzeme, ek özellikler, şekil ve derinlik gibi konuları içermektedir. Asıl olarak bilinen 3 havuz türü beton, vinil astarlı ya da fiberglass havuz modelleridir. Ek özellikler arasında şelaleler, bronzlaşma çıkıntıları, dalış tahtaları ve benzeri özellikler yer alabilir. Havuz şekliniz kare, dikdörtgen, ay şeklinde ya da yuvarlak olabilir. Size özel tasarlanan modeller de olabilir. 

Kılıçhan Havuz
  1. İmar ve Ruhsat İzni

Havuz yapımı aşamasının en önemli yasal kuralı imar ve ruhsat iznidir. Yerel bina ve imar düzenlemelerine uygun olmalıdır. İnşaatın sorunsuz ilerlemesini ve havuzunuzun güvenli olmasını sağlamak için bağlı bulunduğunuz imar müdürlüğüne inşaat ruhsatı başvurusunda bulunmanız ve onay almanız gerekmektedir. 

İnşaat izinleri , mülkünüze, kuyulara, kanalizasyon hatlarına, sulak alanlara ya da diğer çevresel faktörlere olan gerileme mesafelerini dikkate alır.

Havuz Yapım Aşamaları 
  1. Havuz Filtrasyon Seçimi 

Havuz filtrasyon dezenfeksiyon tesisatı kurulumları havuz suyunu, berrak ve sağlıklı tutmak için çok önemlidir. Tipik bir sirkülasyon sistemi şunları içerir; bir pompa, filtre, ısıtıcı ya da dezenfeksiyon sistemleri havuz çalışma sürecinde havuz suyu, denge deposu dip emiş  skimmer aracılığıyla çekilecek, filtreden geçirilecek artırılacaktır. Ana filtre seçenekleri kum, kartuş ve diyatomlu bez elyaf  filtrelerdir.

  1. Havuz Dezenfeksiyonu 

Tuz klor jeneratörleri kendi klorunu üreterek çalışır. Ekipman ve yüzeyler için aşındırıcı olabilir. UV ve ozon sistemleri; klor kullanımını önemli ölçüde azaltabilir, sürekli dezenfeksiyon için klor ya da brom gerekli olacaktır. 

Neden Kılıçhan Havuz Firmamızı Tercih Etmelisiniz?

Kılıçhan Havuz firmamızın havuz yapımı alanında eşsiz ve başarılı projeleri geniş kitlelere hitap etmektedir. Kaliteli ve üst düzey hizmet almak istiyorsanız şüphesiz tercih edeceğiniz Kılıçhan Havuz firmamızın uzman ekipleri ile iletişime geçerek bilgi alabilirsiniz. 

Havuz Yapım Aşamaları 


Eğer evinizde ya da villanızda havuz kullanmak istiyorsanız profesyonel bir destek almak ilk hedefiniz olmalıdır. Profesyonel ve güvenilir bir şekilde hizmet alabileceğiniz Kılıçhan Havuz firmamız havuz yapım aşamaları ve detaylarını sizlere özel olarak sunmaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir