“Havuz Sahipleri İçin Eğlenceli Egzersiz ve Fitness Fikirleri”

Havuz sahipleri için eğlenceli egzersiz ve fitness fikirleri; Kılıçhan Havuz uzman ekipleri ile birlikte havuz kullanıcılarına sunulmaktadır. 

Eğer evinizde, bahçenizde ya da villanızda havuz kullanıyorsanız havuz sahipleri için eğlenceli egzersiz ve fitness fikirleri mevcuttur. 

Havuz Sahipleri İçin Eğlenceli Egzersiz ve Fitness Fikirleri

Havuzda egzersiz yapmak; bir yandan serinlerken, bir yandan eğlendirir, bir yandan da kasları güçlendirip istenilen vücuda kavuşmak için ideal bir yöntem olarak tercih edilmektedir. Havuzda egzersiz yaparken suyun ağırlığı ve direnişi kasları çalıştırır.

Havuzda egzersiz, eklem ya da kaslar üzerine yük getirmeden kalp hızının yükselip etkili bir kardiyo yapılmasına da yardımcı olur. Egzersizlere başlamadan önce ısınma hareketi olarak mutlaka  5-10 dakika yüzmek egzersiz yaparken size yardımcı olacaktır. Havuz egzersizleri yaz ayları dışında, kışın kapalı havuzlarda da yapılabilir.

Kılıçhan Havuz

Arka Kolları Sıkılaştırmak

Kolunuzun arka bölümünü kolayca sıkılaştırabilirsiniz. Harekete başlarken havuz kenarına oturduktan sonra ellerinizi vücudun iki yanına koymalısınız. Ellerinizi kaldırmadan tüm vücudunuzu havuza indirip tekrar yukarı kaldırarak oturmadan hareketi tekrar ettirmelisiniz. 

Bacaklar Yukarı

Bacaklarınızı yukarı kaldırarak üst ön bacak ve alt karın kaslarınızı çalıştırmak mümkündür. Bunun için öncelikle havuz kenarına sırtınızı yaslamalısınız. Ellerinizi yanlara açarak bedeniniz için destek almalısınız. Her iki bacağınızı aynı zamanda yukarı kaldırmalısınız ve bacak ve karın bölgenizde sıkılaşmayı hissedebilirsiniz.

Havuz Sahipleri İçin Eğlenceli Egzersiz ve Fitness Fikirleri

Tek Kolla Kulaç 

Havuz egzersizleri sadece bacak kaslarınızı değil kol kaslarınızı da harekete geçirecektir. Omuzlarınızın suyun içinde olması gerekir. Bir elinizin parmak uçları ile havuz kenarından destek alırken, diğer kolunuzla geriden öne, önden geriye doğru kulaç atar vaziyette kollar çevrilir. Her iki kol için aynı hareket uygulanır. 

Tek kol kulaç egzersizi ile itiş ve çekiş hareketi kollarınıza güç kazandırır. Arka ve ön kol kaslarının çalışmasını sağlanır. Suya karşı gösterilen direnç alt kol kaslarını kuvvetlendirmek için etkilidir.

Kılıçhan Havuz

Sıkı Bacaklar

Sıkı ve sağlıklı bacaklara sahip olmak için Lunge egzersizi etkili bir çalışmadır. Bu egzersizde  ayaklarınız kalça genişliğinde açılır. Önce tek ayağınızla öne doğru iki adım atılır. Ardından öne doğru atılan ayağın dizi, ayak parmak ucunu geçmeyecek ve diğer dizinizi yere değmeyecek kadar indirdikten sonra, yukarıya doğru diz kaldırılıp, aynı hareketi tekrar edilir. Diğer bacak için de aynı hareket uygulanır. 

Havuz sahipleri için eğlenceli egzersiz ve fitness fikirleri; Kılıçhan Havuz uzman ekipleri ile iletişime geçerek detaylı bilgi alabilirsiniz. Firmamızla görüşerek randevu oluşturabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir