Havuz İnşaatı Yeni Bir Havuz Nasıl Yaptırılır?

Havuz yaptırmak isteyen herkese hizmet veren Kılıçhan Havuz firmamız; havuz inşaatı işini profesyonel şekilde yapmaktadır. 

Kılıçhan Havuz

Havuz inşaatı yaptırmaya karar verdikten yeni bir havuz nasıl yaptırılır konusunda Kılıçhan Havuz firmamız sizlere bilgi verdikten sonra ilk olarak ihtiyacınız olan havuz türüne ve büyüklüğüne karar vermelisiniz. İhtiyacınız olan havuz türünü belirlemek maliyet ve yapım süresi gibi önemli faktörleri kolay hesaplamanızı sağlayacaktır.

Betonarme havuzların bir inşaat operasyonu olduğunu unutmamalı, kullanım zevkleri dışında, uygulandığı mekana kattığı görsel ve mali değeri de seçim yaparken göz önünde bulundurulmalıdır. Havuzlarda; taşmalı havuz, sonsuzluk havuzu, şelaleli havuz, skimmerli havuz gibi birçok havuz modeli mevcuttur.

Havuz İnşaatı

Havuz türüne karar verdikten sonra inşaat sürecini başlatmadan önce doğru ve detaylı projelendirme yapmak havuz yapımının en önemli aşamasıdır. Çünkü betonarme havuzların yapımındaki hataların telafisi güç ve maliyetlidir.

Havuz İnşaatı Nasıl Yapılır?

Havuz inşaatı yapılırken yeni bir havuz nasıl yaptırılır konusunda bilgi almak için Kılıçhan Havuz  firmamız sizlere hizmet vermektedir. 

Proje Tasarımı

Betonarme havuz tasarımları tercihe göre farklı şekil, boyut, derinlik, malzeme ve ilave bir çok opsiyon içerebilir. İlave opsiyon olarak şelaleler, güneşlenme alanları, çeşitli boyut ve biçimde merdivenler, dalış tahtaları tercih edilmektedir. Betonarme havuz şekli arazi konumuna ve tercihe göre dikdörtgen, kare yuvarlak veya elips şeklinde olabilir. Proje tasarım aşamasında tercih edilen havuz şekli maliyeti etkileyecektir.

İmar Ruhsatı

Yukarıda da bahsettiğimiz gibi betonarme havuzların bir inşaat operasyonu olduğu unutulmamalıdır. Her inşaat faaliyeti gibi betonarme havuzlar içinde inşaat ruhsatı alınması gerekmektedir.

Yeni Bir Havuz Nasıl Yaptırılır?

Havuz için temel atmadan önce çizdirdiğiniz proje ile bağlı bulunduğunuz imar müdürlüğüne inşaat ruhsatı başvurusunda bulunarak havuz yapımı için onay alınması gerekmektedir. Çevre ve Şehircilik Bakanlığının yayınladığı yönetmeliğe göre derinliği 1 metreden az olan havuzlar süs havuzu statüsüne girdiği için inşaat izni almaya gerek yoktur.

Havuz Yapımı İçin Uygun Mevsim Seçimi

Bahar ve yaz aylarında havaların sıcak olmasından dolayı havuzda kullanılan malzemelerin çabuk kuruması için avantaj sağlarken yine bahar ve yaz aylarında yoğun taleplerden dolayı uygulayıcı firmaların işçilik fiyatları daha yüksektir. 

Bu durumda daha düşük maliyetlerle havuz sahibi olmak için sonbahar ayları ideal olabilir. Mevsim seçimi yapılırken inşaatın yapılacağı arazinin yeri ve yapısı da dikkate alınmalıdır.

Neden Kılıçhan Havuz Firmamızı Tercih Etmelisiniz?

Kılıçhan Havuz firmamız yılların kazandırdığı tecrübe ve deneyimleri Türkiye’nin her noktasına profesyonel bir şekilde aktarmaktadır. 

Kılıçhan Havuz

Havuz inşaatı, yeni bir havuz nasıl yaptırılır konularında üst düzey hizmet sunan Kılıçhan Havuz firmamız istek ve taleplerinizi karşılayacak şekilde havuz yapım hizmeti vermektedir. 
Sizler de yeni bir havuz nasıl yaptırılır konusunda bilgi almak ve havuz yaptırmak istiyorsanız Kılıçhan Havuz firmamızla çalışabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir