Havuz Bakımı Temel İpuçları ve Püf Noktaları

Havuz bakımı temel ipuçları ve püf noktaları; havuz suyunu daha sağlıklı ve hijyenik hale getirmek için önemli detaylar arasındadır.

Kılıçhan Havuz uzman ekiplerinin havuz kullanıcılarına sunduğu havuz bakımı temel ipuçları ve püf noktaları sayesinde Sağlık Bakanlığı onaylı havuz kimyasalları kullanarak havuz keyfini çıkarmaya yardımcı olacaktır. 

Havuz Bakımı Temel İpuçları ve Püf Noktaları

Kimyasal yöntem olarak havuz suyu içerisine klor ya da ozon gibi kimyasallar kullanılır. Yine pH düşürücü, yosun giderici, sıvı topaklayıcı gibi kimyasal maddeler ile havuz temizliği sağlanır. 

  • Öncelikle suyun pH değeri ölçülür. Bu değerin 8.8 ile 7.2 arasında olması gereklidir. Çöktürücü attıktan sonra 4 saat daha sistemi çalıştırmanız gereklidir.
  • Daha sonra havuzu stop ettirerek en az 8 saat dinlendirmelisiniz. Fazla çöktürücü kullanmak havuz suyunun bulanık olmasına sebep olabilir. Bu yüzden miktarı iyi ayarlamanız gerekmektedir.
  • Şok klorlamanın amacına ulaşması için pH değerinin 7.0 ile 7.4 arasında olması gerekir.
  • Eğer şoklama sonrası hemen ölçüm yaparsanız, doğru sonuçları elde edemezsiniz. Şoklama sonrası en az 12 saat havuza girilmemelidir.
Havuz Bakımı Temel İpuçları ve Püf Noktaları
  • Arka arkaya kimyasal atılması doğru değildir. Kimyasallar arasında en az 4 saatlik boşluk olması gereklidir.
  • Kimyasal ilaveler havuz boşken yapılmalıdır ve akşam saatlerinde eklenmelidir.
  • Yosun öldürücü gibi maddeler orantılı bir şekilde kullanılmalıdır.
  • Kum filtresi yıkanırken; ters yıkama süresi en az 5-7 dakika, durulama ise minimum 30 saniye olmalıdır.
  • Kimyasallar eklenmeden önce mutlaka bol su ile çözdürülmelidir.

Havuz Bakımı Neden Önemlidir?

Havuz bakımı temel ipuçları ve püf noktaları sayesinde yüzme havuzlarını sağlıklı bir şekilde kullanabilmek ve kesin verim alabilmek için havuz temizliği çok önemlidir.  Suyu yüzeyinde oluşan kir ve tozun havuzdan arındırılması gerekmektedir. Ayrıca çevresel faktörlerden kaynaklı olarak insan vücudundan gelen ya da dışarıdan bulaşan birçok mikroorganizma insan sağlığına karşı tehdit oluşturmaktadır.

Kılıçhan Havuz

Alanında Uzman Kılıçhan Havuz Firmamız 

Kılıçhan Havuz firmamız yılların kazandırdığı tecrübe ve deneyimleri havuz bakımı temel ipuçları ve püf noktaları konusunda geniş kitlelere ulaştırmaktadır. 

Daima müşteri istek ve taleplerini gözeterek hizmet sunan Kılıçhan Havuz firmamız ihtiyaçlarınızı gözeterek çalışmaktadır. Her zaman güler yüzlü ve ilgili çalışanları sayesinde alanında uzman hizmet veren Kılıçhan Havuz ekiplerinden randevu ve detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir