Havuz Bakımı Ne Sıklıkla Yapılmalıdır?

Havuz bakımı, havuz çeşitlerini kullanan kişilerin belirli aralıklarla yaptırması gereken işlemlerden birisidir. Havuz suyunun sağlıklı, hijyenik ve steril olması için Kılıçhan Havuz firmamız üst düzey hizmet kalitesi sunmaktadır.

Havuz Bakımı Ne Sıklıkla Yapılmalıdır?

Yüzme havuzları düzenli olarak temizlenerek dezenfekte edilmelidir. Yüzme havuzu temizlikleri; günlük, haftalık, 3 ya da 6 aylık periyotlar ile yapılabilir. Sadece havuzun ph değerini ve klor miktarını ayarlamak dezenfekte edildi anlamına asla gelmemektedir. Bunun için hizmet veren Kılıçhan Havuz firmamız uzman ekipleri ile birlikte kullandığınız havuzu en doğru şekilde temizleyerek bakımını yapmaktadır. 

Havuz Bakımı Ne Sıklıkla Yapılmalıdır?

Havuz temizliği ve havuz bakımı işleminde asıl konu havuzun ve denge tankının boşaltılıp 3 ya da 6 aylık olarak yapılması gereken genel temizlikleridir. Havuz genel temizliği genellikle nisan ya da temmuz aylarında yapılmalıdır.

Havuz Bakımı İşleminde Hangi Aşamalar İzlenmelidir?

Havuz bakımı ihtiyaca bağlı olarak günlük, haftalık, aylık ya da periyodik düzenler ile yapılması gereken hijyenik ve sağlıklı bir hizmettir. 

Havuz Bakımı Ne Sıklıkla Yapılmalıdır?

Sağlığın korunması, enfeksiyon ya da mikrop kapılmaması için özen ve dikkatle temizlenmesi gereken havuz bakımı işleminde birden çok aşama vardır.

Kılıçhan Havuz
  • Havuz suyu temizlik gününe kadar boşaltılmalıdır.
  • Personel, iş güvenliği önlemlerini aldıktan sonra tek kullanımlık hijyen kıyafetini giymelidir.
  • Havuz dibindeki su yüksek emiş kapasitesine sahip motorlar kullanılarak dışarı tahliye edilmelidir.
  • Havuz dibinde kalarak biriken balçık, çamur ya da dış etken kirlilikleri, havuz dışarısına tahliye edilmelidir.
Kılıçhan Havuz
  • Zemin ve duvarlar kir sökücü madde ile fırçalanarak temizlenmelidir. 
  • Kapasitesi 150 Bar olan basınçlı kompresörler ile havuz içi komple yıkanmalıdır.
  • Son kalan dip suyu da havuz dışarısına tahliye edilmelidir ve ardından sağlıklı ve hijyenik kullanıma uygun olarak teslim edilir.

Neden Kılıçhan Havuz Firmamızı Tercih Ederek Havuz Bakımı Yaptırmalısınız?

Kılıçhan Havuz firmamız uzun yılların kazandırdığı tecrübe ve deneyimleri havuz bakımı, havuz temizliği, havuz yapımı ya da havuz taşıma gibi birçok alanda kullanarak sizlere hizmet vermektedir. 
Havuzunuzda profesyonel ve başarılı bir havuz bakımı hizmeti istiyorsanız doğru adrestesiniz!

Kılıçhan Havuz

Havuzunuzu yaz gelmeden önce daha sağlıklı ve hijyenik bir şekilde kullanmak için Kılıçhan Havuz firmamızı arayarak iletişime geçebilir ve detaylı bilgi alarak havuz bakımı ve havuza dair birçok hizmet için randevu alabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir