Aqua Park Havuz Yapımı

Su kaydırakları ve havuzun olduğu eğlence parkı anlamına gelen Aqua Park, dolu dolu vakit geçirip, suyun tadını çıkarmak isteyenlerin ilk tercihleri arasında yer almaktadır. Birbirinden eğlenceli su kaydırakları, heyecan dolu farklı boyutlardaki havuzları ve sıçrama tahtaları ile büyük, küçük herkesin kaliteli zaman geçirmesini sağlamaktadır.

Geniş bir alana inşa edilen Aqua Park içerisinde, yüzme havuzları, uzunlukları ve eğime bağlı olarak hızları değişen su kaydırakları, korku tünelleri, sprey alanları ve daha birçok çeşit su aktivitelerinin yapıldığı alanlar bulunmaktadır.

Özellikle yaz aylarında sıkça kullanılan Aqua Park havuzlarında kaliteli ve güvenli hizmet almak çok önemlidir. Deneyimli kadrosu ve ilgili temsilcileri ile siz değerli müşterilerimize hizmet vermekten gurur duyan Kılıçhan Havuz Firması, Aqua Park Havuz Yapımı sırasında her detay ile birebir ilgilenerek, olası kazaların önüne geçmeyi hedefler. Zira yaz aylarında her gün kullanılan Aqua Park Havuzları, en ufak bir hataya mahal vermemelidir. Hatalı inşaat durumunda insanların can güvenliği dahi tehlikeye girebilmektedir.

Aqua Park Havuz Yapımı Ve Sistemleri

Aqua Park farklı sistemlere sahip olan, yaz aylarının en gözde parklarındandır. Bu sebeple içerisinde bulunan ürünleri şu şekilde sıralamak mümkündür:

  • Havuzlar
  • Değişik boyut ve eğime sahip kaydırak modelleri
  • Dalga havuzu
  • Kaydırak kuleleri
  • Aqua Park peyzajı
  • Güneşlenme terasları
  • Havuz ısıtma ve kapatma sistemleri
  • Elektronik giriş ve çıkış sistemleri

Bunlar sadece ana elamanlardır. Aqua Park havuz yapımı sırasında bu sıralanan sistemler ve ürünler haricinde çok sayıda eğlenceli ve dikkat çeken, albeni sahibi aksesuarlar kullanılmalıdır.

Kuru kaydırak olarak bilinen ve parklarda yer alan kaydıraklardan farklı olarak Aqua Park havuz yapımında kullanılan su kaydırakları, cam elyaf takviyeli polyesterden imal edilmektedir. Bu sayede suya, klora, uv ışınlarına, yağmur ve kara daha da dayanıklı bir ürün elde edilmiş olunur.

Aqua Park Havuz Yapımı İçin Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

Aqua Park havuz yapımı için gerekli olan arazi temel ihtiyaçlardandır. Uygun görülen arazi seçildikten sonra, kaç farklı kaydırak ve birim sığabileceği hesaplanmalıdır. Konuk sayısı, havuz yapımı maliyeti ve işletme maliyetleri de hesaba katılmalıdır.

Öncelikle bulunan araziye inşa edilecek Aqua Park Havuz, yaz kış hizmet verecek ise üstü kapalı planlanmalıdır. Kapalı Aqua Park Havuz Yapımı olacak ise maliyet en az %50 oranında artacaktır. Bu da göz önüne alınmalıdır.

Aqua Park Havuz Yapımı İçin Hangi Kaydıraklar Kullanılabilir?

Aqua Park havuz içerisinde tube frefall, dkamikaze, high kamikaze, rafting slide, black hole gibi kaydıraklar kullanılabilir. Özel bir keşif ve planlama yapılması gereken bu kaydırak çeşitleri, birlikte kullanılacağı takdirde hesaplamalar iyi ayarlanmalıdır.

Havuz içerisinde en beğenilen havuzlardan dalga havuzuna, Aqua Park havuz yapımı aşamasının en başında karar verilmelidir. Çünkü hem yer hem de makine dairesi açısından çok farklı projelendirme gerekmektedir.

Uzman tasarım ve montaj ekibine sahip olan Kılıçhan Havuz Firması ile yola çıkmak ayrıcalıktır. Türkiye’nin lider kaydırak ve hammadde üreticileri ile doğrudan çalışan firmamız, siz değerli müşterilerimize eşsiz bir hizmet sunar. Yaz-kış Aqua Park havuz keyfi sürebilmek adına sağlam ve güvenilir Aqua Park yapımı için bizleri tercih edebilir, havuz keyfinin tadını çıkarabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir